„Měli jsme výborný začátek prvního setu, ale za stavu 22:14 jsme se zalekli vítězství a to poznamenalo celý zápas,“ připomenul kouč Frýdku-Místku Jaroslav Vlk zlomový moment se šňůrou deseti bodů Ostravy, která úvodní dějství nakonec získala.

Sokolky uspěly až v dramatické koncovce vyrovnané třetí sady, ale ve čtvrté zásluhou dobré obrany se z vítězného mečbolu a zisku tří bodů radovala Ostrava.

„První set jsme byli ještě v autech a soupeř na nás vletěl jako uragán. Ve třetím setu jsme byli už zase v autech, z tohoto pohledu je výhra cenná,“ potěšil trenéra hostů Zdeňka Pommera výsledek 3:1, ale s předvedenou hrou spokojený nebyl.

Ostrava je v tabulce třetí a v dalším kole hraje doma, kde v sobotu od 17 hodin přivítá šestý Liberec.

Frýdku-Místku patří se dvěma výhrami předposlední, 9. místo a už ve středu předehrává v Praze zápas 17. kola s pátým Olympem, v sobotu ji čeká duel proti vedoucím Šelmám v Brně.

Extraliga volejbalistek - 11. kolo:

Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 1:3 (-23, -13, 23, -18), čas: 106 min., 200 diváků.

Frýdek-Místek: Uhrová 4, Šprochová 12, Tkáčová 2, Šnellyová 12, Pluhařová 14, Jurčíková 12, libero: Teperová - Borovcová 3, Hadáčková, Grygarová, Radivojevičová. Trenér: Vlk.

Ostrava: Faltínová 9, Nečasová 12, Kašparová, H. Kojdová 18, Kalusková 8, Wanczyk 1, libero: Chevalierová - Žolnerčíková 20, Pospíšilová 5, Adamčíková. Trenér: Pommer.

Další zápasy: VK Brno - Přerov 3:0 (15, 18, 22), KP Brno - Olymp Praha 3:0 (20, 25, 16), Olomouc - Prostějov 3:0 (23, 13, 15), Liberec - Šternberk 3:0 (10, 17, 12).

1. VK Brno 11 10 1 32:11 29

2. Olomouc 11 10 1 30:9 28

3. Ostrava 11 8 3 27:14 25

4. Prostějov 11 7 4 23:15 20

5. Olymp Praha 11 6 5 21:18 18

6. Liberec 11 5 6 20:22 15

7. KP Brno 11 4 7 18:26 11

8. Přerov 11 2 9 12:29 7