FBC Frýdek-Místek – FBC Hradec n. Mor. 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

Frýdecko-místečtí florbalisté do utkání vstoupili velice nešťastně, když soupeř využil hned prvního zaváhání a dostal se do jednobrankového vedení. Frýdečtí nato dostali soupeře pod tlak a sevřeli jej v jeho obranném pásmo. Převaha na hřišti nakonec vedla i k vyrovnávacímu gólu z hole Vežranovského. Neuběhlo ani pár minut a Kalivoda poslal Frýdek poprvé v zápase do vedení. Za tohoto stavu skončila také první třetina.

Ve druhé části nejprve Hradečtí srovnali, ale vzápětí Pauliak a Červík opět posunuli misku vah na stranu Frýdku-Místku. Soupeři se podařilo snížit na 4:3, poslední slovo však patřilo Frýdeckému Kalivodovi.

Florbalisté Frýdku-Místku pak o svém vítězství rozhodli v závěrečné třetině, kdy branky Žůrka a Kalivody (ten dosáhl v zápase hattricku) znamenaly vedení 7:3. I když pak soupeř stačil snížit na konečných 7:4, spokojenost trenéra Řehy byla jistě na místě.

Frýdek-Místek: Čelinský – Szczotka, Červík, Pauliak, Vežranovský, Román, Douša, Žůrek, Kvíčala, Štrbák, Havlík, Řeha, Nenička. Kalivoda, Čopák.

FBC Frýdek-Místek – 1. MVIL Hrabová B 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)

Frýdecko-místečtí florbalisté vstoupili do utkání s hrou pouze na dvě pětky, čímž chtěli svého soupeře dostat od počátku pod tlak a následně si vytvořit i dostačující náskok. Opak však byl pravdou. V první třetině se Hrabová dostala brzy do dvoubrankového vedení. Frýdek se dlouhou dobu nemohl střelecky prosadit, až se ke konci první třetiny trefil Žůrek.

Změna nenastala ani po první změně stran. Rezervní tým Hrabové dalšími třemi přesnými zásahy odskočil až na 1:5. Jiskřičku naděje vykřesal ještě ve druhé třetině Kalivoda a na začátku třetí třetiny Vežranovský, který skóroval ve vlastním oslabení. Po srovnání hráčů v poli se soupeři opět podařilo skórovat. Konečnou podobu výsledku pak stanovil frýdecko-místecký Vežranovský, který opět skóroval při vlastním oslabení. „Kdybychom hráli dnes celý zápas v oslabení, tak bychom si asi odvezli všechny tři body,“ řekl po utkání s nadsázkou humoru trenér Frýdku-Místku Řeha.

Frýdek-Místek: Chrobok, Čelinský – Szczotka, Červík, Pauliak, Vežranovský, Román, Douša, Žůrek, Kvíčala, Štrbák, Havlík, Řeha, Nenička. Kalivoda, Čopák. (kvi)