Konkurence se zde sešla opravdu veliká, takže tvrdé souboje o medaile přetrvávaly až do poslední disciplíny. Slezanští atleti se v početném poli neztratili a ukázali, že také Morava má kvalitní vícebojaře. „Je zde nutno podotknout, že bojovat s pražskými i mimopražskými závodníky, kterým je umožněno trénovat po celou zimu v luxusních halách s plným komfortem, není právě jednoduché. Naše příprava v tomto období probíhá pouze na zasněžené a mnohdy zamrzlé dráze, za jakéhokoli deštivého, či mrazivého počasí. Trénink technických disciplín, například skoku vysokého, dalekého, skoku o tyči, koule nebo překážek, je v tomto období zcela nemožný. Tyto disciplíny je možno si oživit maximálně tak na nějakých závodech. I přes tyto obtížné podmínky hoši ukázali, že v sobě mají obrovský kus vytrvalosti a bojovnosti, a že je nutno s nimi do budoucna počítat,“ shodli se trenéři z frýdecko-místeckého atletického oddílu.

Starší z bratrů Štefkových, Michal, který se atletickému víceboji věnuje již třetím rokem, se stejně jako loni prosadil až do republikové špičky. Po získání zlata na Mistrovství Moravy a Slezska v Olomouci, bodoval také v juniorském halovém sedmiboji v Praze, kde získal 3. místo. Výkonem 5 243 bodů si tak vylepšil jak svůj osobní, tak oddílový juniorský rekord.

V samotném závodě překonal svá maxima celkem v pěti disciplinách (v dálce na 6,85 m, v kouli na 12,73 m, ve výšce na 1,93 m, v běhu na 60 m překážek na 8,40 s a také v běhu na 1 000 m na 2:46,38 min). Tyč se mu však příliš nevyvedla, kdy skočil 3,90 m. V běhu na 60 m zaběhl čas 7,25 s, čímž se také přiblížil ke svému maximu. Podařilo se mu tak po náročných dvoudenních soubojích porazit i mnohé svěřence Tomáše Dvořáka, nyní již trenéra pražské Dukly.

David, mladší z bratrů, který absolvoval svůj teprve první halový sedmiboj, rovněž nezklamal. V kategorii dorostenců obsadil nakonec 10. místo s celkovým počtem 3 884 bodů. Všechny výkony, mimo dálku, byly jeho osobními rekordy – běh na 60 m 7,70 s, dálka 5,81 m, koule 11,05 m, výška 1,60 m, 60 m překážek 9,42 s, tyč 3,00 m, 1 000 m 3:00,26 min. Doufejme, že se frýdecko-místeckým atletům bude dařit i nadále.

K TÉMATU

Desetiboj, jako atletická disciplína, má v České republice velkou tradici a každý, kdo se zajímá o atletiku, tak ví o skvělých výkonech našich sportovců. Vždyť mistři světa Tomáš Dvořák a Roman Šebrle, se stávají vzory mladé generace atletů. A není tomu jinak ani v atletickém oddíle TJ Slezan Frýdek-Místek.
I proto na severní Moravě vznikla skupina, která se rozhodla svými výkony alespoň přiblížit borcům slavné pražské Dukly. Je možné už říci, že první stabilní a kvalitní výsledky se dostavily:

Mistrovství Moravy a Slezska (leden 2008 – Olomouc)

V halovém sedmiboji získal výkonem 4630 bodů první místo Michal Štefek.

Mistrovství ČR (červenec 2008 – Stará Boleslav)

Desetiboj – výkon 6391 bodů – 3. místo Michal Štefek.

Mistrovství Moravy a Slezska (leden 2009 – Olomouc)

Halový sedmiboj - výkon 4933 bodů, 1. místo Michal Štefek.

Mistrovství ČR Praha (únor 2009 – Praha)

Halový sedmiboj, junioři:
1. Jaroslav Hedvičák (vícemistr světa, Pardubice) 5574 b,
2. Adam Sebastián Helcelet (AC Turnov) 5315 b,
3. Michal Štefek (Slezan F-M) 5243 b.


Přečtěte si také:Palkovický desetibojař Štefek původně začínal s kopanou