Zcela vyrovnanou bitvu viděli v sobotním podvečeru diváci v Jičíně. Domácí si v první půli udržovali mírné vedení, házenkáři SKP ale dokázali v závěru poločasu zvrátit stav na 13:12 ve svůj prospěch.

Také na začátku poločasu druhého měli svěřenci trenéra Kekrta mírně navrch. Ve 46. minutě to bylo díky Horutově brance 21:19 pro hosty. Pak ovšem domácí T. Babák s Krausem vrátili vedení na stranu domácích, které si již Jičínští udrželi do samého závěru zápasu.

Jedenáct vteřin před koncem zahrávali hosté devítimetrový hod, ale chybou v rozehrávce přišli nejen o míč, ale také i o možnost vyrovnání.

Bitvu o konečnou sedmou příčku v letošním ročníku Zubr extraligy tak vyhrál domácí Jičín.

RONAL JIČÍN - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 27:26 (13:13)

Také v 8. kole nadstavbové části se házenkáři Frýdku-Místku představí na palubovce svého soupeře, když hrají v sobotu 21. května od 17 hodin v Brně.

Rozhodčí:
Kavulič - Skružný, diváků: 250, sedmičky: 0:2/2, vyloučení: 3:5

Nejvíce branek Jičína: T. Babák 8, Zeman 4, Lepieš 4, A. Babák 4

Průběh utkání: 3:1, 6:4, 10:7, 12:13, 13:15, 16:18, 19:21, 22:21, 26:23

SKP Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka, Pyško – L. Petrovský 2, O. Meca 2, Horut 4, Pernický 2, Unger, Dyba 3, Vacula 4, Hes 7/2, Holbein, Hladký 2, Hojník. Trenér: Jiří Kekrt.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Skupina o 1. – 6. místo:
Dukla Praha – Cement Hranice 25:14, Město Lovosice – HC Zubří 27:23, HCB Karviná – Talent Plzeň 23:22

Skupina o 7. – 12. místo: Jiskra Třeboň – KH Kopřivnice 24:20, Sokol Přerov – KP Brno 37:23.