Vloni se pohárová soutěž konala v rámci Středoevropské ligy talentů, v letošním roce byl turnaj brán i jako poslední prověrka před nadcházejícím republikovým šampionátem, který se koná v Ústí nad Labem.

Mladí sportovci, které trénují Hubert Witosz, David Mikulský, Martin Kuric a Jakub Šrámek si v soutěži vedli nadmíru dobře. Ze zisku zlatých medailí se radovaly Veronika Čmielová (kumite mladší žačky do 35 kg a kumite ml. žačky nad 35 kg) a Michaela Kawuloková (kumite starší žákyně). Obě karatistky budou bystřický oddíl reprezentovat na nadcházejícím republikovém šampionátu.

V kategorii kumite pak stříbrné medaile získaly Anetta Kašprišinová (ml. žačky) a Ivan Mikulský (junioři do 68 kg), na třetí pozici pak skončili Aneta Šimíčková (ml. žačky), Daniel Gorgol (st. žáci) a Jakub Šrámek (muži bez rozdílu hmotnosti).

V kategorii kata se Aneta Šimíčková radovala ze stříbrné příčky, Anetta Kašprišinová (obě ml. žákyně) a Vojtěch Konderla (st. žáci) pak z bronzu. „Turnajové klání mělo velice hladký průběh, a to jak po stránce organizační, tak také sportovní. Hlavní je fakt, že se vše obešlo bez zranění. Bohužel chřipka měla za příčinu konečný počet závodníků, jelikož řada přihlášených se kvůli nemoci na poslední chvíli odhlásila. V nabité konkurenci se prosadili rovněž závodníci TJ TŽ Třinec, především Petr Révay a Michal Begalcis,“ řekla ředitelka akce, Jarmila Wróblová. (rom)