Jedním z takových závodů je například časovka ArcelorMittal. Tu tentokráte organizátoři přesunuli letos do srdce Beskyd, na Morávku. „Morávka má méně rizikových míst, myslím tím křižovatky. Navíc se jelo v krásném prostředí," pověděl Bohuslav Švantner z Racingu Olešná.

„Původní trasa byla naplánována na osmnáct kilometrů, kdy se startovalo u památníku tří partyzánů. Jezdci se pak měli otáčet u chaty Bebek. Ovšem na čtvrtém kilometru nám silničky začaly opravovat most na trati, čímž vznikla komplikace. Po konzultaci s místními úřady a Policií České republiky jsme se rozhodli trať nakonec zkrátit. Otočku jsme udělali u toho čtvrtého kilometru, takže celá trať měřila osm kilometrů," osvětlil Švantner, který byl při závodech organizačním členem.

Malou komplikaci ale brali organizátoři nakonec s nadhledem. „Je třeba se na vše podívat i pozitivně. A to proto, že v prvním prázdninovém víkendu zde budou závodníci Slezského poháru opět na startu v etapové soutěži, takže si vlastně měli možnost trať předem vyzkoušet," dodává Švantner.

Časovka ArcelorMittal se nakonec povedla. „Touto cestou bychom chtěli poděkovat za podporu všem organizátorům a sponzorům. Konečně jsme prolomili i počasí, které nám v minulosti vůbec nepřálo. Bylo krásně," smál se Bohuslav Švantner.

Osmikilometrovou trať nakonec zvládl zajet nejrychleji Antonín Lant, a to v čase 10:33 minut. Jen o osm vteřin za ním dojel druhý Roman Galatek a s odstupem patnácti sekund skončil třetí Karel Machotka. Nejlepší ženou byla Lucie Gruchalová, která protnula cílovou pásku v čase 12:29 minut.

Dalším závodem, do kterého půjde oddíl Racing Olešná jako pořadatel, bude již dvacátý ročník Tour de Čupek, který se pojede v neděli 14. září v rámci seriálu SPAC.