Koronavirová pandemie už zrušila řadu prestižních golfových turnajů. V Čeladné už se ale zase hraje. Golfisté sice mohou hrát maximálně ve dvojici a nemůže jít více než dvoučlenný flight, i tak je to ale posun dopředu. „Pokud u sebe hráči nejsou blíže než dva metry, tak můžou být i bez roušky. Pokud jsou ale v jejich blízkosti další lidé, tak je mít musí,“ uvedl resort manažer Prosper Golf Resortu Čeladná Jiří Vyvlečka.

Stejně jako v dalších golfových resortech, tak ani v Čeladné není otevřená restaurace, hotel, společné prostory, šatny ani klubovny. „Taky jsou uzavřené tréninkové plochy, kde by hrozilo shlukování lidí,“ doplnil Vyvlečka.

Přípravný zápas SFC Opava - MFK Vítkovice 23. června 2018. Na snímku gólman Vítkovic Josef Květon.
Není to dobré, výplaty nechodí, kroutí hlavou gólman Vítkovic Květon

Rezervace dva dny dopředu

V Čeladné jsou pochopitelně rádi, že se u nich život zase pomalými krůčky začíná vracet do normálu. A radost z toho samozřejmě mají i golfisté. „Jejich zájem je velký, časy si rezervují i dva dny dopředu. Například velikonoční víkend byl plný už ve čtvrtek,“ poukázal Vyvlečka na návrat golfistů na greeny.  „Zákazy se dotkly všech od profíků, kteří se u nás obvykle připravují, až po širokou veřejnost, která nemohla trénovat,“ dodal.

Všichni teď čekají, co se bude dít dál. Veškeré turnaje a akce pro více osob se odsouvají nebo ruší. „V tom jsme omezení. Ale teď jsou všichni rádi, že už se mohou zase aspoň připravovat,“ řekl Vyvlečka.

Požár dřevěné chaty v Beskydech, v obci Ostravice, v noci z neděle na pondělí.
Pět jednotek hasičů v noci likvidovalo požár dřevěné chaty v Beskydech
Roušky z nanotextilie dostanou od města Třince všichni občané starší šedesáti let. Dokážou zachytit i nejmenší viry a bakterie.
Obyvatelé Třince nad šedesát let dostanou od města nanoroušku