„Ono je vždy příjemné, když se vám v derby daří a navíc i zvítězíte. V základní části ale byly ty zápasy s Malenovicemi přece jen jiné. Play-off už je pak docela jiná soutěž. Je to buď a nebo. Holky však oba duely zvládly super. Třeba taková Karin Adámková poprvé v kariéře porazila Lenku Harabaszovou, a to se jí dokonce podařilo hned dvakrát," smála se po posledním čtvrtfinálovém zápase frýdlantská trenérka Marie Hrachová. Už první čtvrtfinálové derby naznačilo, že tabletennistky z Frýdlantu potvrdí svou papírovou roli favoritek.

Blašková si i přes zaváhání v první sadě nakonec poradila s talentovanou Truksovou, následně Bartošová přejela nejen B. Jakubcovou, ale i Truksovou. Čtvrtý bod na frýdlantské konto pak přidala Adámková, která poprvé v kariéře porazila malenovickou jedničku Lenku Harabaszovou. V duelu republikové šestky s průběžně třináctou Blaškovou nakonec v pětisetové bitvě Harabaszová uspěla, takže Malenovice si na své konto připsaly první bod. V posledním utkání prvního duelu nedala Adámková šanci B. Jakubcové a Frýdlant se ujal v sérii hrané na dvě vítězství vedení 1:0.

V odvetě pak oba trenéři udělali drobné změny v sestavě. V malenovickém celku nahradila Blanku Jakubcovou její sestra Hana. Frýdlantská trenérka Marie Hrachová pak vyměnila Blaškovou za Tomanovskou. „My jsme tak ale byli předem domluveni, že Dášu v odvetě zastoupí Katka," prozradila Hrachová.

Druhé střetnutí začalo vyrovnaně, když Adámková nejprve porazila ve třech setech H. Jakubcovou a na druhém stole vyhrála Harabaszová 3:2 nad Tomanovskou. Poté už ovšem dominovaly na zelených stolech hráčky frýdlantského SK. „Holky opět zahrály velice dobře, takže můžu být s jejich výkony maximálně spokojená. Postoupily jsme do semifinále, takže nejhůře můžeme být letos třetí, což je fajn. Za postup chci poděkovat nejen celému týmu, ale také i Martě Novotné. Bez dobrého zázemí by to určitě nefungovalo tak, jak má," zářila spokojeností frýdlantská trenérka.

„Musím sportovně přiznat, že Frýdlant byl v obou duelech lepší. My jsme bohužel nepodali takový výkon, jaký jsme předvedli před několika týdny v základní části, kdy jsme prohráli 4:6," hodnotil čtvrtfinálovou sérii malenovický kouč Miroslav Cecava.

„Hodně moc naše výkony ovlivnila nemoc Lucky Truksové, ale i špatná forma Lenky Harabaszové. Chtěli jsme více zabojovat a možná i překvapit, jenže to se nepodařilo. Přiznám se, že jsem z toho trochu zklamaný, ale je to přece jenom sport, nedá se nic dělat. Frýdlantu přeji, ať se mu v semifinále daří. Je mi ale jasné, že to proti Břeclavi nebude mít vůbec jednoduché. Přece jen obhájkyně titulu koupily do svého týmu šikovnou Thajku, navíc tam mají výbornou obranářkou Gannu Gapon, či Maďarku Vivien Éllö," dodal Cecava. 

Čtvrtfinále extraligy žen

SK Frýdlant n. O. - BSK Malenovice 5:1

Blašková Truksová 3:1 (-9, 8, 9, 6), Bartošová B. Jakubcová 3:0 (5, 6, 3), Adámková Harabaszová 3:0 (4, 7, 3), Bartošová Truksová 3:0 (5, 6, 5), Blašková Harabaszová 2:3 (-9, -8, 8, 7, -8), Adámková B. Jakubcová 3:0 (5, 5, 9).

BSK Malenovice - SK Frýdlant n. O. 1:5

H. Jakubcová Adámková 0:3 (-10, -6, -2), Harabaszová Tomanovská 3:2 (9, -7, 3, -6, 8), Truksová Bartošová 0:3 (-7, -9, -5), Harabaszová Adámková 1:3 (5, -8, -10, -9), H. Jakubcová Bartošová 0:3 (-5, -5, -5), Truksová Tomanovská 0:3 (-12, -5, -6).