Tým SKP Frýdek-Místek se pod vedením zkušeného kouče Jiřího Kekrta herně zvedl. Tři po sobě jdoucí výhry jej vynesly do postupové osmičky. Také v Karviné hostující Pepino nezklamalo, na body ale tentokráte nedosáhlo.

V první půli spíše doháněla domácí družina. „Bylo to trochu ostřejší, nemohli jsme se dostat do tempa,“ připustil trenér baníkovců Marek Michalisko. „Ta hra, snad kromě patnácti minut, nebyla optimální,“ ohlížel se za utkáním. Rozhodující pasáž se odehrála v první čtvrthodině druhé půle. Baník si vypracoval sedmibrankový náskok a ten si hlídal. „Dva body bereme. Věděli jsme, že to bude tvrdé, což derby bývá prakticky vždy a potvrdilo se to. Když jsme odskočili na sedm gólů, měli jsme to už dotáhnout, ale přišel zásek a těžko jsme se do toho zase vraceli. Posledních deset minut jsme si to raději už jen hlídali,“ hodnotil Michalisko.

Trenér Frýdku Jiří Kekrt po utkání poukázal na to, že jeho tým se ještě stále potýká s hluchými pasážemi ve hře, zvláště s neproměňováním jasných šancí. „Což dokumentuji třeba tři naše neproměněné sedmičky,“ správně upozornil. Ostatně, sedmimetrových hodů se házelo dost, celkem dvanáct. „To vyplynulo ze hry. Hrálo se hodně na pivoty, a to se těžce brání,“ dodal.

Spálené šance mohly hosty mrzet. Třeba jasný náskok za stavu 6:8. „Je toho ale víc, někdy zbytečně spěcháme v dobré víře dát gól, jenže chybujeme a soupeř nám střílí jednoduché branky,“ upozornil Kekrt. I když Karviná vyhrála o pět, Frýdek předvedl solidní výkon. „Nemám pocit, že bychom odešli s ostudou, je to spíš o tom, že soupeři dost často nahráváme k tomu, aby to nakonec dopadlo, jak to dopadlo třeba dneska. Přitom průběh celého zápasu je vyrovnaný. Chce to ještě čas,“ míní zkušený stratég na frýdecko-místecké lavičce.

A kam podle něj Frýdečtí směřují? „Samozřejmě chceme do play-off, ale to chtějí všichni. Zbývají čtyři kola, prvních pět mančaftů je víceméně jasných. My jsme si vědomi toho, že to bude složité. Soutěž je vyrovnaná a jak můžeme skončit třeba šestí, tak také můžeme skončit i mimo osmičku,“ upozornil Jiří Kekrt.

V dalším kole hraje Frýdek netradičně doma už v sobotu 10. března, a to od 19.30 hodin, kdy hostí druhé Lovosice.

HCB KARVINÁ - PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 27:22 (15:12)
Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Vyloučení: 6:5 (ČK: 55. Brůna). Sedmičky: 7/7:5/2. Diváci: 983.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Monczka 9/7, Zbránek 3, Solák 5, T. Mlotek 1, Nantl 1, S. Mlotek 3, Jan Užek 1, Brůna, Piatek 2, Nedoma 2, Jiří Užek, Plaček, Drzyzga, Fulneček. Trenér: Marek Michalisko.
Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Petrovský 4/1, Kocich 2, Strack 5, Geist 1, Žvak 3, Krahulík, Bosák 1, Kichner 1/1, Klaban 2, Gřešek 3, Vacula, Bednárek, Šimek. Trenér: Jiří Kekrt.

házená tabulkaZdroj: Deník