SK Toptrans Jihlava – HBC Enviform Třinec 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)

Na Vysočině se hráčům Enviformu povedlo v úvodních minutách druhé třetiny zareagovat na vedoucí branku Toptransu z konce první části hry. Zbytek prostředního dějství by však nejraději vymazali z hlavy, čtyřikrát inkasovali a výrazně se oddálili od třech bodů. V poslední patnáctiminutovce se parta trenéra Hořáka pokusila o zdramatizování střetnutí, což se jí dvěma trefami podařilo, ale na odvrácení nezdaru už neměla sílu. „Bylo to pěkné utkání, nakonec se v něm radovali domácí hráči. Naše porážka vznikla v prostřední třetině," poznamenal Patrik Cieslar, hrající šéf třineckého klubu.

Branky: 14. Smutný (Jobák, Fiala), 19. Jobák (Smutný, Danko), 23. Jobák (Smutný), 25. Kříž (Jobák), 29. Smutný (Danko, Kříž) – 16. Říman (Drábik, Cieslar), 36. Turoň (Tomis, Szotkowski), 37. Žuffa (Cieslar, Zvejška). Vyloučení: 7:8, využití: 3:3, počet střel: 26:27, diváci: 158.

Třinec: L. Smolka – Turoň, Samek, Mišun, R. Liboska, Chowaniec, Žuffa – Szotkowski, Tomis, Konderla – M. Říman, Toman, Drábik – Cieslar, Zvejška, Filipek. Trenér. Zdeněk Hořák.

HBC Enviform Třinec – HbK Karviná 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Karviná v posledních týdnech nešlape tak, jak by si sama přála. Třinečtí toho náležitě využili a v sousedském derby získali její skalp. Hráčem zápasu byl exkarvinský forvard Barnošák, autor dvou zásahů a jedné asistence. Na branky se čekalo až do úvodu druhých patnácti minut. Kolektiv trenéra Hořáka se prosadil hned třikrát, čímž dostal duel pod svou kontrolu. Závěrečný gól hostů ho z míry nevyvedl, hned záhy přišel s odpovědí. „Už je to docela dlouho, co jsme Karvinou porazili naposledy. V nohou jsme měli zápas na hřišti Jihlavy, ale zato jsme už mohli nastoupit se čtyřmi útoky. První třetina byla vyrovnaná, v té druhé jsme přidali. Rozhodla naše čtyřminutová smršť, kdy jsme v průběhu čtyř minut donutili gólmana hostů opustit bránu," poukázal hrající předseda Cieslar.

Branky: 16. Szotkowski (Tomis), 17. Cieslar (Barnošák), 20. Barnošák, 37. Barnošák (Smolka) – 29. Kurz (Luka), 39. Pietrasz (Dittmann). Vyloučení: 4:3, využití: 1:1, v oslabení: 1:0, počet střel: 29:25.

Třinec: L. Smolka – Konvička, Turoň, Samek, Mišun, Podešva, Žuffa, Filipek, Liboska – Franek, Tomis, Szotkowski – Drábik, Toman, M. Říman – Konderla, Cieslar, Barnošák – R. Smolka, Chowaniec, D. Říman. Trenér. Zdeněk Hořák.

Další výsledky: HBT Vlašim – SK Jihlava 3:2 (1:1, 2:1, 0:0), HBC Plzeň – HBC Kladno 7:3 (0:1, 3:2, 4:0), HBC Most – Elba Ústí n. L. 2:3 po nájezdech (2:0, 0:1, 0:1), Hradec Králové – HC Kert Park Praha 0:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 0:0), HbK Karviná – SK Letohrad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2), HBC Pardubice – Hradec Králové 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), Elba Ústí n. L. – HBC Plzeň 4:0 (2:0, 2:0, 0:0), HBC Kladno – HBT Vlašim 1:2 po nájezdech (1:1, 0:0, 0:0), SK Letohrad – HBC Pardubice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2).