„S ohledem na vývoj a předvedenou hru v posledních ligových zápasech jsem se rozhodl pro zásadní změnu v sestavě, když jsme Tomáše Jambora přesunuli z postu nahrávače na smeč. Tomáš na tomto postu již dříve působil, takže to pro něj nebyl až tak zásadní novinka. Na nahrávku putoval náš junior Ondřej Pečínka a na druhé smeči šel místo Plichty uzdravený Jakub Bohačík,“ prozradil změny v domácí sestavě trenér Black Volley Přemysl Kubala.

V prvním setu byli Ostravští aktivnější a domácí volejbalisty přehrávali především na bloku. „Od druhé sady jsme ale přitvrdili na servise, dařilo se v něm především Jamborovi,“ potěšilo Kubalu, který se teď zotavuje po operaci kolene. „Když se pak k Jambovi přidali i ostatní kluci v týmu, dostali jsme Ostravu pod velký tlak. Výsledkem toho byla výhra 25:19,“ těšilo bývalého českého reprezentanta na lavičce frýdecko-místeckých volejbalistů.

Také ve třetím setu určovaly domácí Beskydy tempo hry, jenže slibné vedení 13:9 při podání ostravského Šmída udržet nedokázaly a v dramatické koncovce nakonec domácí prohráli 23:25. „Čtvrtou sadu si už zkušení hosté pohlídali, takže zápas vyhráli 1:3. Z naší strany to bylo jednoznačně nejlepší utkání v sezoně. Po celé střetnutí jsme byli Ostravě vyrovnaným soupeřem, tým chválím za bojovnost a předvedenou hru. V útočné činnosti jsme předvedli velmi solidní výkon, radost mám pak i z podání, kde jsme se Ostravě vyrovnali. Pokud bych měl hodnotit jednotlivce, tak velmi spolehlivý výkon předvedl mladý Pečínka, nejlepším hráčem pak byl z mého pohledu jednoznačně Tomáš Jambor. V naší hře byla jeho zkušenost, přehled a cit pro míč strašně poznat,“ řekl po utkání trenér Přemysl Kubala.

„O Beskydech je známo, že jsou doma velmi silné a s podporou diváků se umí na každého vytáhnout. V prvním setu jsme ukázali, kdo je na palubovce pánem. Bohužel ve druhém si kluci asi mysleli, že stačí nastoupit v dresu VK Ostrava a půjde to samo. Takový výpadek by se nám s jiným soupeřem nemusel vyplatit,“ uvedl Jan Václavík, kouč extraligového celku hostů. Ve 3. kole jeho svěřenci narazí na České Budějovice. První zápas v hale devítinásobných mistrů republiky by se měl hrát 16. listopadu, odveta v Ostravě 14. prosince.