Ferrum Frýdlant – ČSAD Hodonín A 4:6

Právě sobotní duel byl šlágrem víkendového kola, jelikož šlo v podstatě o souboj o první místo v tabulce. „V koutku duše jsme si přáli uhrát remízu,“ přiznal se po utkání trenér Ferrumu Frýdlant Miroslav Cecava.

Hosté z Hodonína vstoupili do zápasu výhrou ve čtyřhře a následně dalším bodem Matelové. „Ve čtyřhře jsme bohužel těsně prohráli,“ řekl domácí kouč Cecava. Loňský mistr se opíral hlavně o výkony Aleny Vachovcové, která v tomto vzájemném duelu získala pro svůj tým čtyři body. „Právě výkon Vachovcové byl pro toto utkání rozhodující. Ona zkrátka ve zlomových momentech zahrála výborně. Samotné utkání bylo hodně vyrovnané. Porážky je určitě škoda. Musím ale všechny holky pochválit, hrály opravdu dobře,“ zhodnotil duel s loňským mistrem Cecava.

Výsledky: Valentová, Horáková – Vachovcová, Matelová 1:3, Poláková – Matelová 0:3, Valentová – Pelcmanová 3:1, Horáková – Vachovcová 0:3, Valentová – Matelová 3:2, Poláková – Vachovcová 1:3, Horáková – Pelcmanová 3:1, Valentová – Vachovcová 1:3, Horáková – Matelová 1:3, Poláková – Pelcmanová 3:2.

Ferrum Frýdlant – ČSAD Hodonín B 7:3

Následující den čekal na nováčka extraligové soutěže rezervní tým Hodonína. Domácí byli v tomto duelu jasnými favority. „A s tím jsme také do zápasu šli. Naše papírové předpoklady se také potvrdily. Zápas se však hrál v těžkých podmínkách. V hale se moc nedá větrat a my šli na plac až po utkání frýdlantského SK s hodonínským áčkem. Bylo tady takřka nedýchatelno, takže to utkání bylo takové uondané. Myslím si, že jsme jej ale zvládli a výsledek je pro nás výborný. Stále si držíme druhou pozici, můžeme být spokojeni,“ zářil spokojeností trenér Miroslav Cecava.

Výsledky: Horáková, Valentová – Ondříšková, Tomanovská 3:1, Horáková – Ondříšková 1:3, Poláková – Kalužná 3:0, Valentová – Tomanovská 3:0, Poláková – Ondříšková 2:3, Horáková – Tomanovská skreč Horáková, Valentová – Kalužná 3:0, Poláková – Tomanovská 3:1, Valentová – Ondříšková 3:0, Horáková – Kalužná 3:2.

Na tabletenistky frýdlantského Ferrumu čeká v letošním roce ještě jedna akce. V sobotu 19. prosince se totiž v Hostinném v Krkonoších uskuteční finálový turnaj Českého poháru. Kromě Ferrumu se do finálového boje probojovaly ještě Litoměřice, Slavoj Praha a Sokol Dobré. „Samotná účast ve finále je pro město Frýdlant vynikající reklamou. Cítíme, že máme velkou šanci na úspěch a také se o něj budeme chtít porvat. Myslím si, že bychom měli být favority,“ řekl Cecava.

Kdo však na sebe v úvodních semifinálových duelech nastoupí, to rozhodne až los. „Vše bude záležet na losu. Škoda, že není ale brán v potaz současný stav v tabulce, ale bude se losovat podle loňských výsledků. A my jsme přeci jen v extraligové společnosti nováčkem. Pražanky budou nevyzpytatelné, vždyť mají ve svém středu Blažkovou, která je momentálně asi nejlepší juniorkou v republice. Překvapením je pro mě účast týmu Dobré, který zdolal 8:2 Břeclav. Jenže za Břeclav nenastoupila pro zranění Štrbíková. To možná rozhodlo,“ zaměřil se na své případné soupeře ve finálovém turnaji trenér Ferrumu Miroslav Cecava.