Výhra nad Karvinou potěší o to více, že jste vlastně soupeře nepustili za celý zápas ani jednou do vedení…
Tak to stoprocentně. Když si to vezmu, tak já tenhle moment čekal strašně dlouho. A jsem rád, že jsme Karvinou dokázali takhle porazit. My jsme proti nim vždy odehráli vyrovnané zápasy. Ale překvapil mě vstup do zápasu, ten mívá spíš lepší Karviná. Přiznám se také, že jsem se ve druhé půli obával, abychom takhle dobře rozehraný zápas nepustili. My se zkrátka musíme naučit vyhrávat zápasy, ve kterých vedeme. Kolik jsme si jich takhle zbytečně prohráli.

Nyní máte sérii vítězných zápasů, kdy jste vyhráli v Plzni, poté doma pohár s Jičínem a teď jste vyzráli i na několikanásobného mistra republiky….
Určitě je to potěšující. Nevím, zda je to zásluhou pohovoru s naším vedením, které nám promlouvalo do duše. Mohlo to mít i svou roli. My ale hrajeme proti lepším soupeřům daleko lépe, nevím, co by následovalo, kdybychom teď o víkendu měli hrát třeba s Třeboní.

Vás ale čeká v nedělním dopoledni nevyzpytatelný Přerov…
Ale Přerov je teď někde jinde než Třeboň. Dokázal v domácím prostředí remizovat se silným Zubřím. Hlavně Viktor Hastík dělá hodně. Dává góly, ale také jich spoustu dokáže připravit. Snad nám pomůže i fakt, že se utkání hraje v televizi. Kluci jsou už otřepaní, takže doufám, že nás to vzepne k super výkonu.

Co považujete za hlavní příčinu herního vzestupu frýdecko-místeckého celku?
Tady nebudu lhát, když řeknu jednoznačně, že trenér Kekrt. Možná to bylo i v klucích, ale trenér po nás chce výkon na sto dvacet procent. No a když z nás pak dostane alespoň těch sto, tak je spokojen (smích). Zkrátka pan Kekrt tady dokázal co, co se zde už dlouho nedařilo. Hodně tady drží disciplínu. Hodně se zlepšila docházka na tréninky a to se pak hned jinak pracuje.

S odstupem času vás musí teď domácí nezdar s Brnem hodně mrzet?
Já osobně mám z toho zápasu ještě teď noční můru. Bojím se toho, aby nám právě tyto body nechyběli v boji o postup do šestky. Obávám se, ale že nás mrzet budou.

Do konce letošního roku vás čekají ještě čtyři mistrovské duely (v Přerově, na Dukle a v Zubří, doma pak s Hranicemi, pozn. red.). S jakými výsledky byste byl na konci roku spokojen?
Myslím si, že pokud budeme mít čtyři body, tak by mohla být spokojenost. Nepředpokládám totiž, že bychom na Dukle či v Zubří mohli vyhrát. I když proti lepším celkům se nám hraje lépe, a i zápasy venku klukům sedí víc. Uvidíme, necháme se překvapit.

Michale, po vánočních svátcích si ještě odskočíte do Lovosic na Final Four Českého poháru. Je v reálných silách týmu probojovat se do finále?
Víte, to losování poháru lze v letošní sezoně velice snadno dopředu uhádnout, takže si s klukama v šatně myslíme, že narazíme v semifinále na Lovosice. Právě oni v nás vidí nejprůchodnější cestu do finále, což by mohla být pro nás i výhoda. My tam určitě pojedeme s čistou hlavou, můžeme pouze překvapit. Už postup do semifinále je pro nás velkým úspěchem.