Frýdečtí se do svého soupeře pustili hned od začátku a po deseti minutách hry vedli 9:6. Litovel sice snížila v 19. minutě na rozdíl jediné branky (11:10), do druhého dějství už zase vstupovali domácí se čtyřbrankovým náskokem. Domácí trenér tak mohl během druhého poločasu poslat do hry i nadějné mladé dorostence. „Je to jenom dobře. Dorostenci, kteří už jsou v našem kádru, mají předpoklady pro to, aby se v týmu v budoucnu prosadili. Čím více budou do zápasů zasahovat, tím to pro ně bude lepší. V dosavadním průběhu soutěže jsme však zatím neměli moc příležitostí dát jim více prostoru na palubovce. Dneska ale potvrdili, že mají svou kvalitu," pochválil Chrastina nejmladší hráče ve svém výběru.

Frýdečtí nakonec základní část nejvyšší soutěže zakončili vítězstvím 32:26 a ve čtvrtfinále hrané na tři vítězství, se střetnou se čtvrtými Hranicemi.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – TATRAN LITOVEL 32:26 (18:14)

Nejvíce branek Litovle: Konšel 8/3, Pernička 6, Nedoma 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 1/1 – 4/3, vyloučení: 1:3. Diváci: 482.

Frýdek-Místek: Pyško, Štolcar – Bosák 4, Klaban 4/1, Pomichálek 2, J. Rajnoha, Meca, Mynář, Petrovský 4, Gřešek 2, Vacula 2, Horký 2, Kichner 4, Barvík, Strack 8, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Další utkání 22. kola: Dukla Praha – Město Lovosice 30:14, Cement Hranice – HCB Karviná 27:22, HC Zubří – Talent Plzeň 29:28, Handball Brno – HC Zlín 28:22, KH Kopřivnice – Ronal Jičín 24:22. (sch)

Dvojice v play-off (čtvrtfinále): Dukla Praha – Ronal Jičín, HC Zubří – HCB Karviná, Talent Plzeň – Město Lovosice, Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek (hraje se na tři vítězné zápasy, první zápasy začínají 16. a 17. dubna na půdě lépe postavených celků.

Play-out (série na tři vítězné zápasy): Brno – Zlín, Kopřivnice – Litovel (vítězové si zajistí účast v extralize i v příštím ročníku. Poražení se pak střetnou opět v sérii na tři vítězné zápasy. Horší z tohoto duelu sestupuje.)