„Frýdku jsme měly co vracet a jsem ráda, že se nám to i povedlo. Tím jsme tak částečně napravily naše zaváhání tam u nich. Chci pochválit celý náš tým, hrály jsme bez výkyvů," sdělila po utkání kapitánka Olympu Eva Hodanová.

Úvod prvního setu nezačaly Sokolky vůbec špatně. Vedly dokonce 9:7, jenže poté se domácí volejbalistky zlepšily na servisu a bloku a rychle se dostaly zpět do zápasu. Za stavu 15:13 se servisu ujala domácí kapitánka Hodanová a vydržela tam až do konce setu. Ani ve druhé sadě se hostující celek nedal jen tak lehce. Vyrovnaný průběh vydržel až do její koncovky, ve které svěřenkyně trenéra Tůmy vedly 17:19. Olymp následný útok zablokoval a dalšími sedmi body v řadě při servisu Kurkové dokráčel pro další vítěznou sadu. Průběh zápasu se nezměnil ani ve třetím setu. Sokolky v jeho průběhu vedly 6:8, 10:12, či dokonce 11:14. Opět ale svůj vlastní nepozorností zklamal v koncovce. Tu Olymp vyhrál 25:20 a celý zápas nakonec 3:0.

„Všechny sety jsme dlouho drželi, ale pak nás vždy domácí zatlačili servisem a my nebyli schopni složit míč. Ve druhém setu jsme se zlepšili, bohužel jsme tam ale udělali mnoho vlastních chyb. Třetí set byl z naší strany nejlepší, ovšem ani vedení 19:17 nám k zisku bodu nestačilo," řekl po zápase hostující trenér Leopold Tůma.

Sokolky tak skončily po druhé části sedmé, takže se ve čtvrtfinálové sérii střetnou na tři vítězné zápasy s UP Olomouc. První dvě utkání se na Hané odehrají již o tomto víkendu.

OLYMP PRAHA - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (13, 19, 20)

Rozhodčí: Müller, Dušek. Diváci: 100.
Frýdek-Místek: Mitręga, Pavelková, Uhrová, Štrbová, K. Vašinová, Holišová. Libero: Radivojevičová. Střídaly: I. Vašinová, Bulinová, Cidlíková, Kavková. Trenér: Leopold Tůma.
Další výsledky 24. kola: VK Přerov – UP Olomouc 3:2 (-8, -18, 17, 22, 13), VK Agel Prostějov – TJ Ostrava 3:1 (19, -23, 17, 18), Sokol Šternberk – VK KP Brno 0:3 (-18, -18, -22.

Čtvrtfinálové dvojice:

VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk, UP Olomouc – Sokol Frýdek-Místek, TJ Ostrava – VK KP Brno, VK Přerov – Olymp Praha.