Atletický oddíl z Frýdku-Místku se stal opět pořadatelem základního kola Čokoládové tretry. Mladé závodníky přivítalo krásné slunečné počasí, takže k podání kvalitních výkonů byly Prvním kvalifikačním závodem začala letošní Čokoládová tretra.vytvořeny prakticky ty nejlepší podmínky. „V letošním roce sice hlavní organizátoři této akce omezili doplňkový program, chyběla rovněž i Čokoládová tretraatletická osobnost, ale přítomným dětem to na nadšení ze závodění neubralo,“ řekl hlavní organizátor frýdecko-místeckých závodů Josef Nejezchleba.

Do Frýdku ve středečním odpoledni dorazilo 354 mladých běžců ve věku od 2 do 17 let. „Závodilo se na tratích od třiceti do osmi set metrů, kdy první tři závodních z každé kategorie obdrželi diplom a medaili. Osm nejrychlejších pak v kategoriích 2011/12, 2009/10 a 2007/08 postoupilo do krajského finále, které se koná v Ostravě,“ dodal Nejezchleba.
Kromě Frýdku-Místku se poběží v regionu ještě v Karviné (8. 5.), v Opavě (14. 5.), v Třinci (21. 5.), v Českém Těšíně (25. 5.) a v Havířově (28. 5.).