A premiéru v kopřivnickém drese měl Pyško famózní. Zavřel klec. A to doslova. Pyško se tak v novém
působišti nemohl uvést lépe.

Favorizovaná Karviná vedla v poločase 18:12 a směřovala za dvěma body. V úvodních dvaceti minutách
druhého poločasu však bývalý hráč Frýdku-Místku či právě Karviné, který do branky nastoupil v polovině
první půle, dovolil Baníku skórovat pouze dvakrát, když několika parádními zákroky deptal jeho hráče a kopřivnické příznivce naopak dostával do euforie. Vávrův soubor nakonec dokonal spanilý obrat a gól Jana Gřese ze samotného závěru dramatického derby znamenal kopřivnickou výhru 26:25.

„Lepší premiéru jsem si snad ani přát nemohl. Získali jsme strašně důležité body a já se tady chtěl zapsat dobrým způsobem, což se možná podařilo," skromně se usmíval čtyřiadvacetiletý odchovanec
frýdecko-místecké házené Vít Pyško, kterého Kopřivničtí vytáhli zpět do extraligového kolotoče z prvoligové Velké Bystřice, a jehož čeká o víkendu s novými spoluhráči duel v Jičíně.

Jak došlo k vašemu příchodu do Kopřivnice?
Po loňské sezoně jsem skončil ve Frýdku a kontaktovala mě Velká Bystřice. Byla tam vidina postupu do
extraligy, což se mi líbilo. Bohužel se nám úplně nepovedla podzimní část (3. místo a šestibodová ztráta na vedoucí Strakonice – pozn. aut.) a navíc mi začala extraliga chybět. S Kopřivnicí jsem byl v kontaktu už v létě, ale z legislativních důvodů z toho sešlo. Vyšlo to až teď. Původně bylo v plánu, že bych kromě extraligy chytal i první ligu v Bystřici, ale nakonec jsem přestoupil do Kopřivnice a už jsem jejím hráčem.

Čím to, že vám první poločas s Karvinou vůbec nevyšel?
Je to kvalitní mančaft. Ale věřili jsme si a nepřipouštěli jsme si nic jiného než výhru, což nás možná na začátku trošku svazovalo. Po změně stran jste ale předvedli velký obrat a za úvodních dvacet minut druhé půle jste jen dvakrát inkasoval.

Pamatujete něco podobného?
To se moc často nestává a sám jsem z toho byl celkem překvapený. Byl to úsek zápasu, kdy se nám dařilo úplně všechno. Začali jsme dobře bránit, dávali jsme góly, a když už něco prošlo, tak se mi to podařilo chytit. V závěru jste ale mohli zápas ztratit. Půl minuty před koncem měla totiž míč Karviná… Hlavně jsme ale předtím byli v útoku a navíc jsme měli přesilovku. Rozhodčí nám však zapískal útočný faul, což nebylo úplně správné, ale to už je teď jedno. Karviná mohla zápas dohrát na bod, ale zkusila to. Přišla střela, kterou jsem naštěstí chytil. Míč se odrazil přímo k nám, proměnili jsme rychlý útok a závěr už jsme zvládli.

Jak jste zápas proti bývalému klubu prožíval?
Občas si něco napíšeme s Lukášem Frančíkem. Já jsem ani moc nepočítal s tím, že bych měl chytat, ale před zápasem jsem říkal, že si na Karvinou věřím. Kluci mi strašně pomohli, protože naše obrana se ve druhém poločase hodně zlepšila.

Co říkáte na svůj nový tým?
Jsou tady mí bývalí spoluhráč z Frýdku nebo z mládežnických reprezentací, takže všechny znám. Jedná
se o kvalitní a mladý mančaft, který má před sebou doufám lepší budoucnost, než je momentální předposlední místo.