„Ve druhém a třetím setu nám odešla přihrávka a my, když si nepřihrajeme, potom těžko útočíme,“ viděla blokařka a kapitánka Sokolek Veronika Strušková důvod, proč domácí Dukla ze stavu 0:1 otočila na 2:1.

„Věděly jsme, že to je dnes play-off, tak jsme do čtvrtého setu šly opět naplno a dařilo se nám. Bohužel nám nevyšla jeho koncovka,“ vrátila se frýdecko-místecká kapitánka k závěrečnému dějství.

Frýdek-Místek opět nestačil na Lovosice.
Házenkáři Frýdku-Místku trápili Lovosice, jsou však krok od vyřazení

Tým v něm smazal pětibodové manko z 13:18 na 17:18 a pak ještě skóre srovnal na 19:19. V dalším rozletu mu zabránila jeho bývalá hráčka Petra Kojdová, která ubránila libereckou síť, a domácí pak uhrály chybějící body.

„Za mě velká pochvala celému týmu, který dnes předvedl výkon hodný play-off. Bojovaly jsme a trápily Liberec. Bohužel nám absolutně nehrála druhá blokařka Silva de Mello Thamiere a bez ní jsme neměly šanci,“ mrzelo trenérku Frýdku-Místku Alexandru Dedkovou, že její svěřenkyně duel víc nezdramatizovaly.

„Série je rozehraná a doufám, že soupeře potrápíme u nás doma,“ přiblížila bojovnou náladu v týmu Sokolek před úterní odvetou jeho kapitánka.

Frýdlant doma remizoval s Velkým Meziříčím
Frýdlant dotahoval ztrátu, záchranářský souboj neměl vítěze

Extraliga volejbalistek - první zápas čtvrtfinále play-off:

Dukla Liberec – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-21, 13, 13, 21)

Rozhodčí: Koutník a Olt, čas: 97 min., diváci: 412. Stav série: 1:0.

Liberec: Frankevych 10, Blažková 12, Kvapilová 24, Šulcová 6, Kohoutová 7, Deisl 5, libero Kolářová - Kojdová 8, Lyklema. Trenér: Libor Gálík.

Frýdek-Místek: de Mello 3, Shumeiko 17, Livingston 11, Strušková 14, Dvořáčková, Petrová 11, libero Teperová - Šrámková, Krejčí. Trenérka: Alexandra Dedková.