Black Volley z Frýdku-Místku má na kontě 19 bodů stejně jako jedenácté Ústí nad Labem, na Benátky nad Jizerou na 10. příčce, která je poslední postupovou, ztrácejí dva a na devátou Příbram čtyři body.

„V průběhu utkání jsme byli lehce nervózní, což ovlivnilo náš optimální výkon. I tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a jsme v předkole play-off,“ radoval se Přemysl Obdržálek, kouč osmého Zlína, který má celkem 27 bodů.

Zápas 25. kola extraligy volejbalistek  TJ Ostrava - Sokol Frýdek-Místek 1:3, které se hrálo 11. února 2023 v Ostravě.
OBRAZEM: Derby ovládly bojovné Sokolky, Ostrava ztratila dravost a svěsila hlavy

„V prvním setu nás domácí přehráli, ve druhém jsme se díky podání dostali zpět do hry, ale další sety už byli lepší,“ připomenul trenér Beskyd Michal Provazník, že na esa z podání Zlín jeho tým porazil 7:4.

„Zápas jsme nezahájili dobře, zabrali jsme až ve druhém setu. Od třetího jsme už nedokázali udržet se soupeřem krok, takže ze Zlína nevezeme žádné body a budeme se připravovat na Kladno," upozornil Matěj Koloušek, dvaadvacetiletý smečař a kapitán Black Volley, že ve 25. kole přijede v sobotu 18. února do Frýdku-Místku šesté Kladno a základní část extraligy uzavřou 4. března v hale desátých Benátek nad Jizerou.

Ještě předtím si ale budou volejbalisté Beskyd 26. a 27. února v Kutné Hoře o trofej ve Final Four Českého poháru. V semifinále se utkají s Duklou Liberec, druhou dvojici tvoří Karlovarsko a České Budějovice.

Třinec v přípravě remizoval s Púchovem
Tři góly za tři minuty. Třinec proti Púchovu zachraňoval remízu

Extraliga volejbalistů - 24. kolo:

VSC Fatra Zlín - Black Volley Beskydy 3:1 (18, -19, 21, 21)

Rozhodčí: Kovář a Spáčil, čas: 100 min., diváci: 321.

Zlín: Kozák 14, Pražák 9, Truong 2, Čeketa 2, Čechmánek 9, Římal 20, libero Viceník - Toman 4, Šulc 1, Žák 2. Trenér: Přemysl Obdržálek.

Beskydy: A. Provazník 2, Koloušek 8, Giumaraes 17, Komorowski 12, Benda 14, Olmedo 7, libero Struška - Fabikovíč 2, Danylov 3. Sztolarik. Trenér: Michal Provazník.