„Dnešní utkání bylo nejvyrovnanější z těch tří, které jsme ve čtvrtfinále odehrály,“ konstatovala i přes porážku frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková.

Utkání 17. kola volejbalové extraligy žen: TJ Sokol Frýdek-Místek - VK Dukla Liberec 1:3, které se hrálo 28. prosince 2022 ve Frýdku-Místku.
Bojovný Frýdek-Místek favorita v Liberci trápil a obral o set. Teď hraje doma

„Jsme v semifinále, ale musím pochválit Frýdek, který celou sérii hrál dobře a velmi nás trápil v některých setech. Hlavně dnes to nevzdal a bylo vidět, že si to sem přijel uhrát, ale zvládli jsme to,“ vrátil se domácí kouč Libor Gálík k pátečnímu duelu.

Volejbalistky Frýdku-Místku ve druhém čtvrtfinále play-off extraligy podlehly v úterý doma favorizované Dukle Liberec 0:3 a v sérii prohrávají 0:2 na zápasy. Fotogalerie Pavla Netoličky je z prosincového utkání obou týmů v 17. kole základní části (1:3).
Sokolky chtěly doma ukázat víc, ale nevyšlo to. V Liberci se pokusí o nemožné

„Když dobře hrajeme na přihrávce, tak potom hrajeme dobře celkově a jsme rovnocenný soupeř, což se potvrdilo i dnes. Určitě obrovská pochvala děvčatům za obranu na síti, ke které se přidalo i pole,“ ocenila Alexandra Dedková předvedený výkon pod Ještědem.

„Jenom škoda, že nám ten jeden set nespadl, utkání mohlo být nakonec zajímavější,“ dodala trenérka Sokolek.

Volejbalistky TJ Ostrava podlehly ve čtvrtfinále play-off extraligy KP Brno 0:3 na zápasy.
Třináct es a konec sezony. Královo Pole rozstřílelo Ostravu v play-off servisem

„Nedokážeme hrát vyrovnaný volejbal. I když vedeme třeba o čtyři body, v koncovce máme nespočet nevynucených chyb, a to nás vždy stojí vítězství. V družstvu máme hodně mladé hráčky, které ještě nejsou dostatečně vyhrané,“ vrátila se blokařka a kapitánka Frýdku-Místku Veronika Strušková k prvnímu a třetímu setu, které se v pátek rozhodovaly až za stavu 20:20, resp. 21:21.

„Mrzí mě to, protože si myslím, že jsme měly malinko na víc,“ dodala bývalá reprezentantka.

J&T Banka Ostrava Beach Pro - slavnostní ceremoniál, 29. května 2022 v Ostravě. Zleva David Schweiner (CZE), Ondřej Perušič (CZE).
Na pláž pod ostravskou pecí se vrátí světová elita, půjde o olympiádu v Paříži

Extraliga volejbalistek - třetí zápas čtvrtfinále play-off:

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (21, 13, 22)

Rozhodčí: Vachutka a Marschner, čas: 70 min., diváci: 289. Konečný stav série: 3:0.

Liberec: Frankevych 10, Blažková 4, Kvapilová 19, Kojdová 9, Kohoutová 4, Lyklema 9, libero Kolářová - Šulcová, Bartošová, Nečasová 7. Trenér: Libor Gálík.

Frýdek-Místek: de Mello 1, Shumeiko 10, Livingston 9, Strušková 14, Dvořáčková 4, Petrová 6, libero Teperová - Krejčí 3, Zajícová. Trenérka: Alexanddra Dedková.