Sokol Frýdek-Místek – Slavia Praha 3:2 (15,19,–19,–15,10)

V 15. kole volejbalové extraligy žen hostily Sokolky na svém hřišti pražskou Slavii. V úvodním setu byl vyrovnaný průběh až do stavu 8:8. Potom přišla na podání domácí Kojdová a šestibodovou šňůrou poslala Frýdek do vedení. Kojdové servis vyloženě vyšel, jelikož tři body si připsala přímo z podání. Na rozjetý Frýdek-Místek hostující tým nestačil a za dvacet minut bylo o prvním bodu rozhodnuto.

Ve druhé sadě oběma mužstvům nevycházel servis. Za stavu 15:17 pro Slavii si domácí trenér Brida vybral oddechový čas a Sokolkám to vyloženě pomohlo. Šňůrou pěti bodů byl rázem stav 20:17 a domácí mužstvo již nadějný průběh nepustilo. Kdo si myslel, že třetí set bude opět jasnou záležitostí domácího mužstva, tak ten se nakonec mýlil. Slávistkám se začalo dařit a zpřesněnou hrou dokázaly utkání zdramatizovat, když po více jak hodině a půl bylo srovnáno.

Do závěrečného setu naskočil domácí tým jako uragán. Ze stavu 3:3 bylo rázem při podání Langové 8:3 a o vítězi zápasu tak bylo rozhodnuto. Frýdek dovolil ještě Pražankám ukrát dva mečboly, ale ten třetí, již znamenal vítězství.

„V prvních dvou setech tahali za kratší konec hosté, pak zase my. O vítězi zápasu rozhodl pátý set, který vyzněl jednoznačně pro nás,“ řekl po utkání domácí kouč Tibor Brida.

Diváků: 200

Rozhodčí: Pavelek, Pecháček.

Frýdek-Místek: Homolová, Synková, Malá, Langová, Dedková, Kojdová. Libero: Osvaldová. Střídání: Košická, Haškovcová, Danková, Janďourková. Slavia: Vobrová, Vlasáková, Jonášová, Mezerová, Kalužíková, Kallistová.

Libero: Jášová.

Střídání: Němcová, Poubová.