Středoškolské hry v odbíjené chlapců a dívek pořádala Střední průmyslová škola ve Frýdku-Místku. Zástupce pořadatele PaedDr. Danuše Górecká, která působí na škole jako středoškolská profesorka, říká: „Za posledních pár let jsme si zvykli na opravdu hojnou účast škol i na velmi kvalitní úroveň všech utkání. Chlapci tak trochu dostihli děvčata v účasti i ve výsledcích. Svědčí to o tom, že v našem okrese, a především ve Frýdku–Místku, pracují velmi dobře oddíly volejbalu, které vychovávají další generace mladých volejbalistů a volejbalistek,“ řekla Górecká.

Letos se zúčastnilo celkem patnáct škol, z toho devět mužstev v kategorii dívek a desítka týmů v kategorii chlapců. Ke zdárnému průběhu turnaje také přispělo dobré sportovní zázemí střední průmyslové školy, která získala už před rokem do svého vlastnictví sportovní halu K-Sport.

Z vítězství se v kategorii děvčat radovaly dívky z Gymnázia a SOŠ ve Frýdku, druhá skončila Obchodní akademie FM a třetí příčku vybojovalo družstvo Gymnázia z Frýdlantu nad Ostravicí.

Po obrovském boji nakonec jen podílem bodů vyhrála v kategorii chlapců střední škola stavební a dřevozpracující a odsunula na druhé místo domácí střední průmyslovou školu. Třetí místo v kategorii chlapců získala obchodní akademie. „Chtěla bych závěrem ocenit práci učitelů tělesné výchovy především na školách, které se pravidelně účastní tohoto turnaje. Nejenže dokážou využít práce volejbalových oddílů, ale také umí přitáhnout a zapálit pro tento krásný, ale technicky velmi náročný sport další nadšence. Na většině těchto škol pracují kroužky odbíjené. Někde pořádají volejbalový maraton a volejbalovou ligu tříd nebo turnaj smíšených družstev pro neregistrované hráče a hráčky. Na naší škole konkrétně kromě volejbalového kroužku pořádáme tradiční Vánoční turnaj smíšených družstev, stejně jako sportovní den ve stejné disciplíně. To vše by samozřejmě nebylo možné bez podpory ředitelství školy,“ dodává Danuše Górecká.

A co dodat závěrem? Říká se, že nejvíce táhnou příklady. Možná i do této kategorie patří už tradiční turnaj učitelů ve volejbale smíšených družstev. Letos se koná 7. prosince na 11. základní škole.