Ve frýdeckomístecké hale při 6. základní škole proběhl začátkem září 23. ročník Memoriálu Evžena Kučery v odbíjené starších žákyň. O tom, že Memoriál má tradičně vysokou úroveň jak po stránce organizace, tak i herní kvality svědčí i nebývalý zájem družstev. Letos se turnaje zúčastnilo sedm týmů ze Slovenska, jedno družstvo z Polska a do silné šestnáctky je doplnili tradiční rivalové - družstva z Čech a Moravy.

V překrásném prostředí haly 6. ZŠ sehrála družstva po oba dva dny spoustu vyrovnaných a napínavých duelů. V bojovnosti a nasazení si mladé volejbalistky v ničem nezadaly se zápasy extraligových žen, které jsme zvyklí na této palubovcevídat. 23. ročník Memoriálu Evžena Kučery zaslouženě vyhrálo družstvo TJ Mittalu Ostrava, které ve finále zdolalo svého soupeře z Levic. Třetí příčku vybojovalo družstvo polského Těšína, když porazilo domácí volejbalistky TJ Sokola Frýdek- Místek.

Loni jedenácté, letos čtvrté

„I když se může zdát bramborová medaile pro domácí tým do určité míry zklamáním, opak je pravdou,“ vysvětluje trenérka frýdeckomísteckých volejbalistek Dana Górecká a vzápětí dodává: „Loni jsme skončili až na 11. místě. Letošní tým je navíc mladý a nezkušený. Když uvážíme, že se před námi umístilo – kromě vítězů – družstvo ze Slovenska a Polska amy jsme naopak dokázali nechat za sebou družstva Brna, Přerova, Nového Jičína i výběr Pardubického kraje, tak si čtvrté místo moc považujeme. Neznamená to však, že nemáme rezervy. Naopak, mám na mysli hlavně nestabilní výkon opor týmu, které v sobotu zářily, ale v neděli už nedokázaly navázat na svůj výkon z předchozího dne,“ posteskla si trenérka Górecká.

Mladé frýdecko-místecké volejbalistky však mají celou sezonu před sebou. Pro tato děvčata se stal volejbal koníčkem, kterému jsou připravená mnohé obětovat. Některá z nich už neváhala změnit školu, denně dojíždějí nebo docházejí na 11. základní školu. Pod vedením zkušených trenérů a pedagogů ve sportovních třídách se budou neustále zlepšovat a snad se jim jednou splní jejich volejbalový sen. Jednou by dívky chtěly opět hrátnapalubovce haly 6. ZŠ, ale už jako extraligové ženy.

Chcete hrát volejbal?

„Ráda bych závěrem znovu oslovila ty nejmladší dívky a jejich rodiče, kterým se volejbal líbí, ať přijdou mezi nás. Často si kladu otázku, kam se poděly dívky, které mají zájem o sportování. Jak z říše snů mi připadá konstatování trenérů ze sousedního Cieszyna a slovenských Levic, že mohou vybírat talenty z volejbalové přípravky, kterou navštěvuje více než sto děvčat. Zásluhou města Frýdek- Místek iTJ Sokola Frýdek- Místek má oddíl volejbalu opravdu vynikající podmínky pro práci s mládeží, bylo by škoda toho patřičně nevyužít. A proto neváhejte a kontaktujte nás,“ uzavírá trenérka Górecká. Kontakty na trenéry mládeže: radek.podola@centrum.cz, goreckad@tiscali.cz