V semifinále prvoligové soutěže volejbalistů došlo na reprízu loňského finále. Hráči Black Volley Beskydy totiž znovu narazili na tým z Českého ráje – turnovskou Zikudu.

Tentokráte jsou ale favoritem série volejbalisté Frýdku-Místku. Ti dokázali naplno využít domácího prostředí, když v úvodních dvou zápasech dokázali svého soupeře zdolat ve třech setech.

Beskydy tak v sérii hrané na tři vítězství vedou 2:0, k postupu do finále jim stačí jedno vítězství.

„Do prvního semifinálového zápasu jsme vstupovali tak trochu s očekáváním, jak si sedne zkušený tým Turnova, který doplnili čtyři hráči hrající v extralize za Liberec a Kladno,“ začal s hodnocením semifinálové série hrající kouč Beskyd Přemysl Kubala.

„Největší hrozbou soupeře bylo útočné duo Vencovský-Indra, na které jsme zaměřili svou obranu. A právě obrana byla podle mě klíčem úspěchu, protože jsme především v obraně v poli zvedli spoustu těžkých míčů, které jsme následně byli schopni dohrát. To tým vždy neskutečně nakopne,“ těšilo Kubalu.

„Naši hru skvěle dirigoval nahrávač Tomáš Hollý, který jednoznačně přehrál svůj extraligový protějšek Piskáčka, takže jsme mnohdy útočili do rozhozené obrany soupeře,“ viděl hlavní příčiny vítězství v úvodním zápase domácí trenér.

Také druhé semifinále začal frýdecký celek velmi koncentrovaně. „Velký tlak na servisu nám opět usnadnil obranu na síti i v poli a set jsme tak získali jednoznačným poměrem 25:13. Od druhého setu se ale na servisu rozehrál hostující Indra, který sérií tří přímých bodů poslal hosty do vedení 7:3 a rovněž na útoku nám neomylný Vencovský dělal velké problémy. Set jsme nakonec dotáhli až do dramatické koncovky, kde jsme měli pevnější nervy a soupeři nedovolili uhrát důležitý set. Třetí sada byla rovněž velmi vyrovnaná a lámala se až za stavu 16:15 pro Turnov, kdy jsme sérií bloků a chycených míčů v poli ustáli sílící tlak soupeře. Nakonec jsme set vyhráli 25:19 a byť jsme zvítězili 3:0, zdaleka nešlo o jednoznačný zápas a proti dobře hrajícímu soupeři jsme museli zapnout na plné obrátky. Tým chválím za bojovnost a chladnou hlavu v důležitých momentech vypjatého utkání,“ uzavřel hodnocení Přemysl Kubala. 

BLACK VOLLEY BESKYDY – ZIKUDA TURNOV 3:0 (22, 20, 19) a 3:0 (13, 23, 19). Stav série: 2:0.

Druhé semifinále: Dobřichovice – MFF Praha 3:0 (22, 20, 18) a 3:2 (22, -19, -21, 16, 13), stav série: 2:0.

Jambor: Oplácí se nám, že teď více trénujemeTomáš Jambor.
Po proměněném mečbolu druhého semifinálového zápasu, který znamenal vítězství jeho týmu, zářil frýdecko-místecký volejbalista Tomáš Jambor spokojeností. „Podařilo se nám proti Turnovu hrát přesně to, co jsme si řekli. Z naší strany to bylo hodně koncentrované,“ zdůraznil nahrávač Black Volley Beskydy.
Pro Frýdek tak jde o odvetu loňského finálového souboje, který vloni Beskydy s Turnovem prohráli a do baráže o extraligu tak nepostoupili. „Turnov trochu svůj kádr obměnil. Teď mají na nahrávce mladého klubu. Nám se možná začíná oplácet fakt, že máme oproti nim větší tréninkový objem,“ myslí si zkušený volejbalista Black Volley.
I on si je ale vědom, že postup do letošního finále je stále ještě pořád daleko. „Nemyslím si, že bychom zápasy v Turnově brali za stavu dva nula na lehkou váhu. Určitě tam pojedeme s pokorou a zodpovědností každého hráče. Pokud by se nám podařilo vyhrát už v prvním zápase, byla by to určitě paráda. Lehké to ovšem nebude, soupeř určitě bude ještě bojovat,“ dodal Jambor.
Třetí zápas je na pořadu v pátek 2. března od 18 hodin, případný čtvrtý duel by se hrál v Českém ráji v sobotu.