Prvoligoví volejbalisté Frýdku-Místku i potřetí vyhráli ve finále soutěže s Dobřichovicemi 3:0 a mohou se nyní v klidu připravovat na další vrchol sezony, kterou bude baráž o nejvyšší soutěž. „Byť jsme si z Čech přivezli dvě vítězství, rozhodně jsme nechtěli svého finálového soupeře podcenit. Dobřichovice totiž mnohokrát prokázaly svou sílu a ne náhodou byli vítězi dlouhodobé části,“ varoval před možným podceněním kouč Beskyd Přemysl Kubala.

Hosté se museli obejít bez zraněného univerzála Hykše, na domácí straně nepustila nemoc do utkání zkušeného Kubalu. Od úvodního míče provázela finálový duel skvělá atmosféra zaplněné místecké haly. Diváci neúnavně povzbuzovali a hnali domácí tým za kýženým úspěchem. „Během play-off se nám výborně stabilizovala přihrávačská trojice Jambor, Dohnal a Burrow. Šlapalo jim to i nyní, takže nahrávač Hollý tak mohl snadněji kombinovat a útočníky často uvolňovat na jednoblok. Velmi důrazný byl v této činnosti ze středu sítě Seifert, který byl v podstatě neomylný a navíc v důležitých momentech utkání zablokoval a dodal týmu potřebný klid do koncovek úvodních setů,“ pochvaloval si Michal Provazník z Black Volley Beskydy.

Frýdečtí zvládli nejen koncovku úvodní sady, ale rovněž uspěli i v té druhé (25:19 a 25:20). „Třetí set se vyvíjel velmi jednoznačně, takže jsme do hry dostali všechny naše hráče. Celou sérii jsme sice vyhráli třikrát tři nula, ale Dobřichovice předváděly velmi kvalitní volejbal a byly opravdu důstojným finálovým soupeřem,“ neopomněl Provazník vyzdvihnout kvalitu soupeře. „Teď máme pár dnů na přípravu, kdy se v baráži o extraligu střetneme s Aerem Odolená Voda. Už teď ale můžu říct, že se na vzájemnou konfrontaci moc těšíme,“ dodal Kubala.

Baráž zná i své termíny, kdy se nejprve bude hrát na palubovce soupeře (7. a 8. dubna), o týden později se pak série přestěhuje do Frýdku-Místku (14. a 15. dubna). Případně pátý rozhodující duel by se hrál 21. dubna, a to opět v Odolené Vodě. Hraje se na tři vítězné zápasy.

Finále 1. ligy: Black Volley Beskydy - Dobřichovice 3:0 (19, 20, 13), konečný stav finálové série: 3:0.