Ve Velkém Meziříčí nastoupili frýdecko-místečtí volejbalisté s pár změnami v základní sestavě, kdy na bloku naskočil místo Srkala Borski a pozici libera místo zraněného Dohnala převzal Kaloč. „Především na Kaločovi byla vidět až zbytečná nervozita, která se promítla do kvality přihrávky. Takže jsme až příliš často útočili do připravené obrany soupeře. Útočně se naopak dařilo Vašutovi, bohužel se ale totéž nedá říct o našem útoku ze čtvrté zóny, kde jsme za soupeřem zaostávali,“ vrací se k předposlednímu utkání ve skupině trenér BV Beskydy Přemysl Kubala.

Zápas se nakonec dostal až k rozhodujícímu pátému setu. „V tie-breaku jsme už rozjetého soupeře zastavit bohužel nedokázali. Domácí nás jednoznačně přehráli svou bojovností a odvahou v útočné činnosti. Byli lepší i na servisu,“ přiznal sportovně Kubala.

Následný den se hráči Black Volley přesunuli do Dobřichovic, kde se utkali s domácím týmem v přímém souboji o první místo v tabulce. „Byli jsme si vědomi, že nám stačí k potvrzení své pozice jakékoliv vítězství. Jenže jsme tam po celý zápas jen dotahovali a hráli pod velkým tlakem,“ mrzelo frýdecko-místeckého trenéra.

Hostující tým se nedokázal srovnat ani s horšími podmínkami ke hře. „Domácí mají specifickou halu s nízkým stropem, který by vyhovoval možná tak mladším žačkám. Na první ligu to byly zkrátka nedůstojné podmínky, které domácí dokázali dokonale využít ve svůj prospěch. Jakýkoli čapnutý míč vedle bloku byl okamžitě ve stropu, a tak byla naší jedinou nadějí obrana na síti. Ani tam jsme si však nevěděli rady s hrou soupeře, který až příliš snadno přehrával náš servis a jejich útočníci tak měli usnadněnou práci proti rozhozenému bloku,“ řekl Kubala.

Nejvýraznější postavou zápasu byl dobřichovický univerzál Hykš, který skládal obtížné míče i proti frýdecké srovnané obraně. „Domácí si svým téměř bezchybným výkonem vítězství zasloužili. Do play-off tak jdeme z druhého místa,“ mrzelo po utkání hostujícího trenéra.

Beskydy tedy první příčku po základní části přenechaly středočechům a ve čtvrtfinále prvoligové soutěže si zahrají s rezervním týmem extraligového VK EGE České Budějovice.
Úvodní zápasy ve vyřazovacích bojích, které se hrají na tři vítězná utkání, začnou volejbalisté Frýdku-Místku na své palubovce (hala u 6. ZŠ v Místku). To první se bude hrát v pátek 2. února od 18 hodin, druhé pak o den později, ale už od 17 hodin. Třetí a případně i čtvrté utkání se odehraje na jihu Čech 9. a 10. února. Pokud by série po těchto střetnutích byla vyrovnaná, rozhodovalo by se v posledním, pátém, utkání ve Frýdku-Místku, a to v sobotu 17. února.

VÝSLEDKY
21. kolo: Velké Meziříčí – BV Beskydy 3:2 (23, -17, 19, -17, 8).
22. kolo: Dobřichovice – BV Beskydy 3:0 (21, 18, 20).

volejbal_tabulka_Beskydy