Tým hrajícího trenéra Přemysla Kubaly, který svá domácí utkání hraje ve Frýdku-Místku, v minulém kole doma odrazil atak svého největšího pronásledovatele Sokola Bučovice a šestibodový trhák zvýšil jeho náskok na prakticky nedostižnou desetibodovou výši. Holubičí jeho další růst jen zpomalili.

Frýdečtí přijeli do Holubic seběvědomí a jejich nový nahrávač Tomáš Jambor, který před dvěma roky hrál za Bučovice, po prvním prohraném utkání sportovně přiznal, že porážka jeho týmu sice neublížila, ale přijeli náskok navýšit. „Netaktizujeme, chtěli jsme pokračovat na vítězné vlně. Jenže Holubice hrály opravdu velmi dobře, všechna čest. My jsme nedokázali bránit jejich univerzála Balíka a v rozhodujících chvílích jsme vždy udělali nevynucenou chybu," řekl hráč, který Beskydy posílil s cílem vybojovat postup do kvalifikace o první ligu a zřejmě i dál.

Jambor je jedním z pětice frýdecko-místeckých hráčů, kteří za sebou mají čerstvé extraligové zkušenosti. On, Tomáš Plichta, Přemysl Kubala a Pavel Srkal, pátý, nahrávač Michal Provazník, se občas prohodil s Jamborem, byli na hřišti téměř nepřetržitě, ale nic platno. Souboj dvou rozdílných přístupů, tak trochu profesorského volejbalu ze strany hostů s maximální bojovností domácího týmu, vyzněl ve prospěch sportovního srdíčka. „Byli jsme opravdu hodně namotivovaní. Správně vyhecovaní. Oni hráli dost přes jednoho hráče, přes Plichtu, který sice asi byl jejich nejúdernější hráč, ale zdálo se mně, že moc nevyužívali středové hráče. Často útočili po kůlech a to jsme si pohlídali," radovala se po dopoledním utkání domácí opora Ján Namešanský s vírou, že odpoledne je jeho tým výkon i vítězství schopen zopakovat.

Stalo se, přičemž obě utkání si byla dost podobná. Především tedy vyrovnaná. Oba týmy střídaly vynikající okamžiky s výbornými a podle toho se otáčelo i skóre. Rozdíl byl jen v tom, že v dopoledním boji vedli domácí 2:1 a Beskydy srovnávaly na 2:2, v odpoledním ze stavu 1:2 dotahovaly Holubice. Tie-breaky, to je vždy skoro loterie, a tentokrát oba vyšly lépe domácím. „Byli jsme skoro kompletní a vystřídali jsme všechny hráče. Nad průměr zahrál Jano Namešanský a k němu bych přiřadil i Bláhu, Písaříka, Balíka a libero Hejnu. První zápas, to byl podle mě vůbec nejlepší volejbal, co u nás byl ve druhé lize k vidění. Druhý se tomu blížil, ale na některých hráčích už byly vidět i znaky únavy," rozplýval se nejen nad cennými výhrami, ale hlavně nad nadstandardní úrovní obou duelů domácí trenér a klubový manažer Arnošt Šmerda.

Hosté si tedy neočekávaně odvezli jen dva body, ale mohou se dál v klidu připravovat na baráž o postup do druhé nejvyšší soutěže. „Soupeře jsme určitě nepodcenili. Už v létě na turnaji ve Znojmě jsem viděl, že Holubice budou v naší skupině patřit k nejlepším a že asi budou silnější než Bučovice. To se dnes potvrdilo. Kdyby některé své zápasy zbytečně neztratily, tak s námi bojovaly o první místo. Hrály odvážně a agresivně v útoku, i když často útočily proti srovnané obraně. V podstatě nás v určitých momentech přehrávaly. Určitě jsem toto utkání nebral jako přípravu na baráž, i když i to mám v dalších kolech v plánu. V Holubicích jsme chtěli dvakrát vyhrát a tomu odpovídala i sestava," sportovně přijal porážky hrající trenér Slezanů Přemysl Kubala.

O tomto víkendu mají druholigové celky volno. K dalšímu dvojutkání se sejdou až o víkendu 6. a 7. února. Tým ŠSK Beskydy se představí tentokráte na domácí palubovce (místecká hala SPŠ), kde hostí poslední Hulín.

TJ HOLUBICE – ŠSK BESKYDY 3:2 (24, -17, 23, -19, 11) a 3:2 (18, -20, -23, 16, 13)

Další výsledky 23. a 24. kola: Nový Jičín – VŠB Ostrava 3:0 (19, 17, 10) a 2:3 (24, 21, -20, -24, -8), Polanka n. O. – Drásov 3:0 (23, 23, 19) a 2:3 (-16, 23, 20, -22, -8), Hulín - Hlučín 3:2 (21, -18, -23, 26, 11) a 3:0 (17, 24, 25). Bučovice měly volný los.