Závěrečných republikových bojů se v Karlových Varech zúčastnilo šest nejlepších dívčích a chlapeckých týmů. Ty se musely do závěrečného finále probojovat nejdříve z okresních, krajských a následně ještě z kvalifikačních skupin. O velký úspěch se postarali studenti Střední průmyslové školy z Místku, kteří skončili nakonec druzí.

„Průmyslováci mají skvělý kolektiv, což se následně potvrdilo i na palubovce,“ pochválila tým trenérka Danuše Górecká. Ta ještě připomněla, že se nejedná o první úspěch tohoto družstva. „Už o prázdninách se kluci představili na mistrovství světa v Bělehradě, kde se vůbec neztratili. Také v tomto roce šel tým odhodlaně za svým cílem a své soupeře ve všech mezistupních porážel rozdílem třídy,“ dodává Górecká.

Většina studentů hraje nebo hráli ve volejbalovém klubu GV Beskydy, který má základnu ve Frýdku-Místku. „Spolupráce školy a klubu je fakt příkladná, hlavně zásluhou trenéra Michala Provazníka, který neváhal s kluky odjet i do Karlových Varů,“ pochvaluje si spolupráci s klubem trenérka Jana Bretová. „Vzhledem k tomu, že letos to byla finálová účast ve starší kategorii, stříbro má pro nás cenu zlata,“ zdůrazňuje Bretová. Frýdecko-místečtí volejbalisté nestačili pouze na tým Gymnázia Brno, kterému ve finále podlehli po vyrovnaném boji 1:2. „Stříbrnou tečku za svým končícím se studiem na naší škole tak udělalo pět maturantů, kteří školu vzorně reprezentovali po celé čtyři roky studia. Já si u studentů cením hlavně toho, že chlapci chtějí svou školu reprezentovat a prosazují se i v jiných oblastech než je sport. Je také fajn, že tihle borci už mají své nástupce v prvních ročnících,“ pousmála se Danuše Górecká.