Sokolky si záchranu mezi elitou zajistily až v posledním utkání nadstavbové části. Doma sice prohrály 0:3 s týmem VK Brno, jenže stejným výsledkem padly i hráčky Přerova s Prostějovem, což Frýdku-Místku nahrálo do karet. „Nebylo to jen v našich rukou. Kdyby Přerov vyhrál, tak máme problém,“ uvědomoval si závažnou situaci starosta TJ Sokol Frýdek-Místek Jiří Zaoral. „Až když jsme zjistili, že Prostějov vyhrál, tak jsme si oddechli,“ dodal.

Hráčky Frýdku-Místku před sezonou pomýšlely na postup do play off, jenže uplynulý ročník se nevyvíjel podle jejich představ. Tým sokolek byl postavený na vlastních odchovankyních a neobjevila se v něm ani jedna cizinka. A zřejmě proto až do konce bojovaly o záchranu. „Náš kádr zkrátka nebyl tak silný, navíc jsme nezvládli některé zápasy,“ nehledal žádné výmluvy Zaoral, jenž po únorové porážce v Přerově odvolal trenéra Jaroslava Vlka a do funkce dosadil zpátky Alexandru Dedkovou. A poté přišla výhra nad brněnským Královým Polem, která se v konečném součtu ukázala být jako klíčová.

Kolonáda v Lázních Darkov. Ilustrační foto.
Lázně Darkov se do Velikonoc téměř vylidní. Zůstanou zde jen cizinci

Snížené platy

Zaoral ví, že tým by pro příští sezonu potřeboval posílit. „Chceme nějakou údernou smečařku,“ říká Zaoral. Ovšem zda to bude cizinka, to v tuto chvíli kvůli koronavirové krizi nemůže odhadnout. „Díváme se dopředu, ale nevíme, co bude. Nemůžeme o nich teď jednat, protože nevíme, jak to bude s hranicemi,“ uvědomuje si náročnost situace, která si, stejně jako i v jiných extraligových klubech, vyžádala okamžité řešení. „Za březen a duben dojde ke snížení platů. Řešil jsem to elektronicky s kapitánkou, která to pak rozeslala dál,“ uvedl Zaoral.

Ilustrační fotografie automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
Hyundai v Nošovicích pojede po obnovení výroby na dvě směny
Zaměstnanci nemocnice ve Frýdku-Místku děkují SDH Dobrá.
Doberští hasiči podpořili zdravotníky místní nemocnice. Zaplatili jim snídaně