Sokolky v pátek zavítaly do Šternberku, kterému letos měly co vracet. Domácí sice začaly lépe a první set vyhrály, hráčky Frýdku-Místku, ale poté vývoj utkání otočily a vedly 2:1. „První set nám úplně nevyšel, ale od druhého setu už jsme byly lepší,“ uvedla kapitánka hostujícího týmu Daniela Pavelková.

Jenže Šternberk srovnal a tak o osudu utkání rozhodla až pátá sada. Ta se nesla v hostující režii, Sokolky zvítězily 15:8 a oslavily své premiérové vítězství. „Dneska musím pochválit naše trenéry. Připravili taktiku, kterou jsme při plnění získávaly převahu nad Šternberkem. Škoda jen, že jsme neuhrály utkání za tři body,“ dodala Pavelková.

Spokojený byl pochopitelně i trenér Sokolek Leoš Chalupa.  „Jsem za výsledek rád a holkám gratuluju. Je vidět, že se posouváme a lepšíme. Myslím si, že dnes to bylo velmi bojovné utkání,“ řekl po utkání.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (16, -25, -29, 20, -8)

Rozhodčí: Trumpeš, Vachutka. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Mitrega, Uhrová, Staňková, Tkáčová, Šnellyová, Pavelková, libero Teperová. Střídaly:  Borovcová, Petrová, Hadáčková. Trenér: Chalupa.

Výhru nepotvrdily

O den později Sokolky doma vyzvaly Přerov, proti kterému chtěly potvrdit svůj triumf. Tím spíš, když Přerov do té doby ještě ani jednou nevyhrál. Jenže to se na palubovce Frýdku-Místku změnilo.

Frýdek-Místek sice poměrem 25:22 ovládl první set, další tři sady už ale patřily hráčkám Přerova, který tak vyhrál 3:1. „Dnes to byl o sto procent jiný výkon, než včera. Bez šťávy a nápadu. Musíme to hodit za hlavu a získat body jinde,“ litovala domácí ztráty Pavelková. „Dva dny a dvě rozdílná utkání,“ dodal tentokrát zklamaný Chalupa.

TJ Sokol Frýdek-Místek - Volejbal Přerov 1:3 (22, -20, -21, -20)

Rozhodčí: Gal, Trumpeš. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Mitrega, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Petrová, Šnellyová. Trenér: Chalupa.