Mladé volejbalistky TJ Sokol Frýdek-Místek, vedené trenérkami Danuší Góreckou a Martou Folwarcznou, zakončily svou letošní sezonu vítězstvím na mezinárodním turnaji Stefana Zubera v polské Bielsko-Białe. „Velmi si vážíme pozváni na tento prestižní a kvalitně obsazený turnaj," řekla trenérka starších žákyň Danuše Górecká, která vzápětí dodává: „Letos se konal 4. ročník Memoriálu Stefana Zubera. Pan Zuber byl velký sportovec, funkcionář a především čelní představitel polské Solidarnośći a také předseda klubu P-SKS Beskidy. I proto jsme všichni rádi, že se nám podařilo vybojovat první místo, čímž jsme obhájili loňské vítězství a přivezli do Frýdku-Místku vítěznou trofej."

Z pohledu trenérky nebyla letošní sezona pro starší žákyně až tak úspěšná. „Bohužel se nám nepodařilo postoupit z kvalifikace na mistrovství republiky starších žákyň. Celou sezonu jsme trpěli úzkým kádrem," vysvětluje trenérka.

Turnaj v Polsku byl velice vydařenou akcí, a to ať kvalitou zúčastněných týmů, či samotnou organizací a hlavně podporou ze strany města. „Na oplátku pak polský tým přijal pozvání na náš turnaj – Memoriál Evžena Kučery. Letos se bude konat již 29. ročník," prozradila Górecká. Připomeňme jen, že frýdecko-místecký turnaj se odehraje ve dnech 7. a 8. září.„I my se samozřejmě můžeme pochlubit podporou ze strany města, které se našemu volejbalovému klubu dostává," říká trenérka.

Kromě polských týmů dívčích i chlapeckých, se memoriálu v Bielsko-Białe zúčastnila družstva z daleké Litvy. Ve finále pak děvčata z Frýdku-Mistku dokázala porazit největšího soupeře z polské Bielsko-Białe, letošního vítěze Mistrovství slezského vojvodství, kterého se účastní více než šedesát týmů. „Navíc se naše Alena Štundová stala nejlepší smečařkou turnaje. Její ocenění plně koresponduje s jejím talentem a pílí, které jí letos přinesly i nominaci do reprezentace České republiky. Sympatická byla i cena pro nahrávačku Petru Koloničnou, která je zase ve výběru Moravskoslezského kraje. Závěrem nezbývá nic víc, než popřát mladým volejbalistkám, aby pokračovaly úspěšně v dalším svém volejbalovém růstu. Věřím, že některé z nich budeme vídávat nejen na extraligových palubovkách kadetek, juniorek, ale i našich žen," přeje si Dana Górecká.