V sobotu dojde ke druhému vzájemnému měření sil dvou prozatím nejlepších celků v letošní sezoně. Volejbalistky Frýdku-Místku se od 17 hodin představí na palubovce VK Modřanská Prostějov. Ještě před tímto duelem si Frýdecko-místecký a třinecký deník popovídal krátce s trenérkou Dedkovou.

Zápasem s juniorkami ČR jste se přehouply do druhé poloviny základní části. V tabulce si udržujete mírnou ztrátu na vedoucí Prostějov. Panuje tedy spokojenost?
Určitě panuje spokojnost, ale ne zase přehnaná. Zatím jsme prohráli pouze s Prostějovem, který je však i v letošním ročníku velkým favoritem.

Zmínila jste vaši jedinou letošní porážku s mistrovským Prostějovem. Dle papírových předpokladů byste letos tedy měli zasáhnout do bojů o medaile?
Já už od začátku sezony říkám, že medaile je našim cílem. Nechci to samozřejmě zakřiknout, ale zatím to tak vypadá.

V sobotu vás čeká odvetný duel právě s týmem z Hané. Co od vzájemného střetnutí očekáváte?
Určitě tam nepojedeme s odevzdanou náladou a s vědomím, že tam prohrajeme. To určitě ne. Naopak budeme bojovat o každý míč.

Mistr v letošní sezoně ztratil pouhé dva sety. Jsou hráčky Prostějova letos vůbec k poražení?
Já myslím, že hráčky Prostějova se mohou porazit tak maximálně samy. Moc slabin toto družstvo nemá. Vzhledem také k tomu, jak je jejich tým nastavený a hlavně nabitý jmény, tak by ztrácet zápasy neměl.

Nováček soutěže ze Šternberku se pohybuje na začátku dolní poloviny tabulky. Naopak na samém dni jsou hráčky Liberce. Překvapuje vás umístění těchto celků?
Tak umístění Šternberku mě moc nepřekvapuje. Spíše jsem si myslela, že budou hrát ještě výše. Ty zvěsti před sezonou byly, že nováček nakoupil spoustu zkušených hráček, které již extraligu hrály. Dalším překvapením pro mě jsou výsledky pražské Slavie. Její hráčky mají určitě navíc, než je jejich momentální postavení v tabulce.