Úvodní set utkání nabídl nesmírně dramatickou podívanou. Oba týmy měly několik šancí, jak sadu získat na svou stranu, nakonec se to však povedlo domácímu Brno, které zásluhou Jakubcova bloku vyhrálo 29:27. „Je důležité, že jsme urvali ten první set, tam se to hodně lámalo,“ řekl domácí kapitán Michal Hrazdira.

Důležitost tohoto momentu si uvědomoval také kapitán Beskyd Tomáš Široký. „Pro nás škoda prvního setu, kde jsme to vlastně dotáhli a otočili. Tím, že jsme nedokázali dohrát ubráněné míče, tak jsme ten set prohráli,“ uvedl a jedním dechem dodal: „Po zbytek zápasu už byli domácí lepší, především na podání.“

Brňané už poté převzali iniciativu a druhý set vyhráli jasně 25:18. Třetí sada byla zase vyrovnanější, její koncovku ale opět zvládlo lépe Brno, které vyhrálo 25:23 a radovalo se tak z celkové výhry 3:0 na sety. „Rozhodně byl dnes rozdíl na servisu. Brněnští hráči jsou doma na podání agresivní, pořád nás tlačili a pro nás bylo těžší se prosadit,“ uvedl hostující kouč Jakub Salon. „Myslím, že jsme dneska měli na to hrát s Brnem lépe, ale rozdíl v servisu byl opravdu velký,“ dodal.

Volejbal Brno – Black Volley Beskydy 3:0 (27, 18, 23)

Rozhodčí: Rychlík, Marschner

Brno: Licek, Jakubec, Římal, Hrazdira, Pražák, Provazník, libero Lžičař. Trenér: Marek.

Beskydy: August, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Pospíšil, Mišek. Trenér: Salon.