Sokolky letos stihly odehrát tři extraligové zápasy, na svou první výhru ale čekají. Postupně nestačily na Liberec, VK Brno a Šternberk. „Kdybychom proti Šternberku měli diváky, tak by to bylo jiné. Ale nechceme se na to vymlouvat,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Leoš Chalupa. „Vždy nás bylo pět hráček, což zápasy ovlivnilo. Ale teď to tak prostě je,“ dodal.

Už v sobotu se Sokolky vrátí do akce domácím duelem proti Brnu, kterému mají co vracet. „Od minulého týdne trénujeme dvoufázově. Holky už se těší a jsou rády, že zase mohou hrát,“ vyhlíží Chalupa víkendový restart.

I kluby volejbalové extraligy žen musí své hráčky testovat. „Měli už jsme sedm pozitivních. Hráčky měly koronavirus v září, takže celý tým bude třeba testovat až v lednu. Teď testujeme jen ty, které se nenakazily,“ řekl starosta TJ Sokol Frýdek-Místek Jiří Zaoral. „Byli bychom rádi, kdybychom na jeden test mohli sehrát i dva zápasy. Že bychom se v pátek testovali o víkendu dvakrát hráli, tak uvidíme, jestli nám to povolí,“ doplnil.

Rozhodnou drobnosti

Volejbalistky Frýdku-Místku nevstoupily do soutěže ideálně, ještě mají ale hodně prostoru k tomu, aby se herně i výsledkově zvedly. „Byli bychom rádi, kdyby to tak bylo, ale zase někdo může onemocnět. Už před sezonou jsem řekl, že to bude divná sezona a za tím si stojím,“ tvrdí trenér Chalupa, který je s přístupem svých hráček spokojený. „Dávají tomu maximum, na tréninku makají, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Rozhodnou drobnosti,“ myslí si zkušený kouč.

Ženská extraliga bude, stejně jako i další soutěže, pokračovat bez diváků.  „Bude to smutné. Sport je sice na internetu a v televizi, ale diváci k tomu zkrátka patří. Pro ně se to hraje. Teď to je tak ale dané a my s tím nic neuděláme,“ uzavřel Chalupa.

Ilustrační foto.
Vánoce se blíží. Kde v kraji budou letos tradiční trhy?
Rysi by už v sobotu měli zase hrát.
Hokejoví Rysi by v sobotu měli hrát s Přerovem. Dostane Chance ligy výjimku?