Jedná se o mezinárodní turnaj smíšených družstev, na který přijíždějí pravidelně slovenské a polské týmy, aby změřily síly s nejlepšími českými družstvy.

Letos se šestnáct nejlepších družstev z Česka, Polska a Slovenska setkalo ve Frýdku-Místku, kde bojovala o jedinečné, ručně vyráběné poháry z dílny Andrzeje Batorského a o prestižní pohár vítězů.

Ten pro letošní rok zůstává v držení domácího teamu Perfect Team BVK, který po dvou neproměněných finále v minulých letech konečně vybojoval příčku nejvyšší.

Na druhém místě se umístilo družstvo z Bratislavy Geriatria a třetí příčku po napínavém boji s týmem Ruce Rve z Drásova získal vítěz celostátního finále AVL, brněnské družstvo KIA ORA.

close Volejbalový turnaj R22 Cup. info Zdroj: Ivo Stejskal zoom_in

Individuální ocenění pro nejužitečnější hráčku a hráče turnaje udělované kolektivem rozhodčích získali letos Barbora Forgáchová (Geriatria) a potřetí v řadě Tomáš Jambor (Perfect Team BVK).

Letošní cenu Miss sympatie, na žádost ženského tria rozhodčích, netradičně získal muž, a sice nejusměvavější a nejveselejší hráč turnaje Rudy Dedič (Geriatria).

Individuální ceny přidělovali a na herní pravidla dohlíželi rozhodčí z Krajského volejbalového svazu Michaela Cigánová, Kateřina Capáková, Gábina Burgertová a Petr Fic.

Turnaje mixových družstev nejsou možná běžnému sportovnímu fanouškovi tak známé, ale organizují se už dlouho. „Na amatérské úrovni se takto hraje několik republikových podniků. Existují i dlouhodobé soutěže jako třeba právě Amatérská volejbalová liga (AVL) nebo Beskydská liga," přiblížil organizátor turnaje Radim Zym z BV Karviná.

Letošní podnik se uskutečnil i díky významné podpoře statutárního města Karviná, byť se konal v nedalekém Frýdku-Místku.

Vítězný tým hrál ve složení: Radim Zym, Tomáš Jambor, Jakub Bohačík, Pepa Drozd, Přemysl Kubala, Sylwester Piotrowicz, Patryk Węziński, Kamila Červenková, Jiřka Kubešová, Magdalena Jaszkowska.