Přestože tabulka je letos značně vyrovnaná – stejný počet bodů má celek na 7. až 12. místě, hosté byli tentokrát „těsnými“ sousedy v tabulce s domácím celkem. O vítězi nebylo ani papírově předem jasno.

BK Frýdek-Místek - TJ Slavia Proton Kroměříž 93:48

Vysokým vítězstvím dokázaly domácí hráčky deklasovat svého soupeře. Celkovým přístupem a snahou po celou dobu utkání děvčata předvedla velmi líbivý basketbal.

„Až takový výsledek jsme nečekali. Poprvé nastoupilo družstvo v plné sestavě a na výkonu a přístupu to bylo znát. Možnost častého střídání a vcelku vyrovnané výkony všech hráček udržovaly naši hru ve stále vysokém tempu a soupeřkám holky takřka nic nedovolily,“ chválil trenér Jaroslav Chlebek.

„Soupeř sice zahájil hru vedením, ale záhy jsme se prosadili my a po celou dobu utkání jsme vedení nepustili – naopak jsme ho stále zvyšovali. I když ve hře byla místa s chybami, výsledek to příliš neohrozilo. V závěru soupeř úplně odpadl a jen nepřesnou střelbou na konci se nám nepodařilo zakončit výsledek utkání trojcifernou výhrou,“ doplnil trenérova slova jeho asistent Bohumír Přebinda.

Přestože pochvalu zaslouží všechny hráčky, některé se o výsledek zasloužily více. Zuzka Sorková vynikla svou podkošovou hrou a 100% úspěšnými trestnými hody, Dominika Lukácsová překvapila svými trojkovými koši, Kateřina Káňová 100% trestnými hody a Michaela Broskevičová eliminovala perfektní obranou soupeřovu rozehrávku a servírovala našim děvčatům krásné příležitosti.

Body domácích: Lukácsová 24 bodů (z toho 6krát za 3 body!), Sorková 13, Broskevičová 12 bodů, Káňová 11, Ryndová 7, Štupáková 7, M. Pekarčíková 6, K. Pekarčíková 4, Folvarčná 5, Vojkovská a Faranová po 2 bodech. TH: 25:16.

BK Frýdek-Místek - Jiskra Kyjov 88:83

Nedělní utkání již nebylo tak jednoznačné jako předchozí den a hráčky si sáhly až na dno svých sil. Soupeř přijel v silné sestavě vyhrát a na jeho nasazení to bylo znát. Důslednou těsnou obranou po celém hřišti pracoval na svém očekávaném vítězství. Z takové hry se tvořily chyby na obou stranách a nervy hrály svou roli.

Již v úvodu zápasu měla na svém kontě čtyři osobní chyby Jana Folvarčná. Tentokrát se střelecky více dařilo podkošovým hráčkám. Přestože domácí hráčky v dalším průběhu utkání zlepšily hru a vedly již rozdílem 14ti bodů, soupeř stále dotahoval a v závěru zápasu se hra vyrovnala natolik, že opatrnou hrou a delším podržením míče nedala domácí děvčata svým soupeřkám šanci na otočení skóre. Opět zazářila Sorková se 100% úspěšnými trestnými hody.

Velmi dobře se tentokrát posadila i Markéta Pekarčíková a to nejen v trestných hodech, kdy ze 7 dala 5.

Body domácích: Sorková 25, M. Pekarčíková 21, Broskevičová 21, Štupáková 8, Lukácsová 9 (z toho 2 x 3b.), Káňová 5, Folvarčná a K. Pekarčíková po 3, Ryndová 2 body. TH: 36:22.

„Po tomto kole jsou naše hráčky na výborném 5. místě v tabulce a od šestého je dělí při stejném poměru skóre jen hranice ve stovkových řádech. A od prvního jen čtyři body. Na druhé straně na posledního máme náskok pouhé dva body. Tak vyrovnanou tabulku nepamatujeme,“ řekl po nedělním utkání asistent trenéra Bohumír Přebinda.

Žákyně hrály proti Ostravě

V žákovské lize sehrály minulou sobotu a neděli frýdecké mladší žákyně U14 obě utkání se stejným soupeřem - SBŠ Ostrava. Tento celek vede žákovskou ligu bez prohry.

BK Frýdek-Místek - SBŠ Ostrava 44:67 – body FM: Čapatá 21, Hyplová 9, Kučerová 9, Milotová 5.

SBŠ Ostrava - BK Frýdek-Místek 73:47 – body FM: Čapatá 10, Hyplová 9, Kučerová 8, Vlčková 8, Milotová 5, Cedivodová 3, Kasanová 2, Stachovcová 2.

„Síla soupeře se plně projevila a naše hráčky nedokázaly odolat jeho tlaku hlavně v soubojích pod oběma koši. Tým Ostravy měl v podkošových hráčkách značnou převahu hlavně ve vzrůstových parametrech a tato skutečnost rozhodla. Nemůžeme hráčkám vytknout, že by nebojovaly, právě naopak - hráčky ze sebe vydaly všechny síly, za což jim po dvou odehraných utkáních patří pochvala. Ukázalo se ale, že jen s bojovností se proti silnému soupeři hrát nedá. Je třeba také ukázat více basketbalových dovedností,“ řekl se po víkendovém dvojzápasu trenér Josef Bonk.

Vysoké porážky minižáků

Starší minižáci U13 nestačili na favorita soutěže z Ostravy a v obou utkáních, která se hrála v tělocvičně 1. ZŠ ve Frýdku, vysoko prohráli.
BK Frýdek-Místek 1. ZŠ - BK Snakes Ostrava A 9:71 a 10:82

O tomto víkendubylo na programu jediné domácí utkání, kdy družstvo mužů hrálo v sobotu 26. listopadu od 17 hodin v hale SPŠ v Místku proti BC Orlová. Starší minižákyně U13 jely v sobotu do Havířova (utkají se s BK Havířov) a mladší minižákyně U12 v neděli do Ostravy, kde hrají proti týmu Basket Ostrava.
Více se o těchto zápasech dočtete v tištěném vydání Frýdecko-místeckého a třineckéhodeníku.

(kot)