Ten krátce před přestávkou navýšili na šest gólů, jenže vstup do druhého dějství vyšel lépe Brnu, které zkorigovalo průběh zápasu na 13:10. Když pak v 53. minutě hosté snížili na 22:21, bylo zaděláno na pořádné drama. To naštěstí svěřenci trenéra Aleše Chrastiny nedovolili a výhrou se v tabulce nejen dostali před svého soupeře, ale také si nadále drží pětibodový náskok na vstupenku do letošního play-off. „Utkání bylo důležité jak pro nás, tak i pro hosty. Tomu pak odpovídal i průběh utkání, kdy nám Brno svou trpělivou hrou nedovolilo vytvořit si větší gólový odstup. Kvůli nedůslednosti v obraně jsme po změně stran dovolili hostům utkání zdramatizovat, ale ve finále si myslím, že body jsou zasloužené," radoval se z vítězství domácí trenér Aleš Chrastina. „Řekl bych, že zápas jsme si prohráli v prvním poločase. Ve druhé půli jsme sice začali hrát svou hru, která se ukázala jako úspěšná, ale na body to tentokráte nestačilo. Na výhru se musí hrát po celých šedesát minut," zlobil se brněnský kouč Andrej Titkov.

V dalším kole budou chtít házenkáři Frýdku-Místku potvrdit svou formu na palubovce předposledního Zlína, kde se hraje v neděli 7. prosince od 16 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – KP BRNO 25:23 (12:7)

Nejvíce branek Brna: Hanták 6, Aspiridis 5/3, Hubáček 4, Dostalík 3.

Rozhodčí: Točík – Zych. Sedmičky: 5/3:3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 492.

Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Bosák 1, Pomichálek 2, Meca 3, Mynář, Petrovský 4/2, Hečko 1, Gřešek, Petřík 1, Vacula, Kichner 8/1, Strack 5, Krahulík. Trenér: Aleš Chrastina.

Další utkání 13. kola: Litovel – Jičín 20:27, Lovosice – Zlín 34:27, Zubří – Karviná 35:27, Přerov – Plzeň 19:30, utkání Hranice – Dukla se hraje ve středu 3. prosince.