Organizátoři akce dlouho věřili, že se letošní ročník Beskydské laťky, který měl opět proběhnout v třinecké Werk Areně, uskuteční, nakonec ale oblíbenou akci výškařů museli odložit. „Na konci října jsme se rozhodli, že za určitých podmínek by bylo možné akci uspořádat. Jednalo se o nějaké reklamní plnění, které by se muselo plnit, abychom dostali peníze a uspokojili sponzory,“ řekl předseda třineckého atletického oddílu Stanislav Sajdok. „Trošku jsme vyčkávali, ale asi v polovině prosince jsme rozhodli, že by to bylo složité. Nenaplnili bychom očekávání, které od toho chceme, tedy divácký zážitek a zajímavou akci pro náš region a oddíl. Zhodnotili jsme, že by to bylo nad naše síly a neodpovídalo by to představám,“ dodal.

V Třinci se připravovali na variantu, že by celá akce proběhla bez diváků a přenášela by jí televize. „Ale museli bychom testovat a splnit i další náležitosti, abychom akci vůbec mohli pořádat. I proto jsme usoudili, že bude jednodušší, když se to letos vynechá,“ řekl Sajdok.

Loňský ročník Beskydské laťky sledovaly více než čtyři tisícovky diváků. Také letos už se rýsovala zajímavá startovní listina, která slibovala parádní podívanou. Nejen Sajdoka tak konečné rozhodnutí mrzí, jiná možnost ale podle organizátorů nebyla.

„Začátkem března by mělo proběhnout halové mistrovství Evropy v Polsku a pak už žádné laťky nejsou. Halová sezona je kráká a termín už zkrátka nebylo kam posunout,“ vysvětlil Sajdok, proč se nejednalo o možném odložení mítinku. V příštím roce by už ale zase všechno mělo proběhnout tak, jak jsou všichni zvyklí. Tedy pokud to situace dovolí. „Jestli se vše vrátí do normálu, tak věříme, že finance zase najdeme a že akci uspořádáme,“ slibuje všem fanouškům Beskydské laťky Sajdok.