Štafeta ve složení Ličmanová, Lancová, Chlopčíková a Kodajková doplavala navíc ve výborném čase na stříbrné pozici.

Vůbec první závody letošní sezony se konaly v nedalekém Havířově, kde se o medailové pozice střetlo třináct klubů z Moravy. „Byli zde plavci z brněnské Komety, KPS Ostrava, Opavy, Krnova, Zlína až vlastně po Třinec," poradila Iveta Ličmanová z PO Frýdek-Místek.
Po prvotních obavách se nakonec ukázalo, že většina frýdeckých plavců přeskočila své nahlášené časy a prokázala, že letošní sezona bude stát opravdu za to. Zlaté medaile si vcelku s přehledem vybojovala na tratích 50 m motýlek, 100 m volný způsob a 50 m volný způsob Kateřina Fuková. V disciplíně na 50 m prsa si pak Fuková doplavala ještě pro stříbrnou příčku. V Havířově se dařilo rovněž i Karle Chlapčíkové, která si pro nejcennější kov doplavala na padesátce prsa. „Kája pak ještě ke zlatu přidala jedno stříbro a dva bronzy," pochválila mladou plavkyni Ličmanová.

Výčet medailových úspěchů nebyl ale pro frýdecko-místecké barvy konečný. Jakub Laník si elegantním motýlkem vyplaval stříbro, Lucie Blahutová skončila na 50 m prsa třetí, stejnou barvu medaile získal na stejné trati také Adam Andrle. Svým krásným motýlkem si vybojovala stříbro i Veronika Franková, úspěšnou závodnicí byla v Havířově i Michaela Tůmová, která si domů přivezla dvě stříbrné placky plus jednu bronzovou. Svým pohodovým stylem si pak na padesátce znak zaplaval pro zasloužené zlato Samuel Chlopčík.

„Obrovská pochvala patří i Tondovi Vikovi, Petru Mrázkovi, Adélce Klánčikové, Martinu Polachovi, Matěji Saksovi a Helence Lednické. I jejich výkony byly skvělé, žel na medailové umístění zatím ještě nestačily. Mezi vůbec nejmladší benjamínky patřili naši Apolena Fuková s Alenou Chlopčíkovou," dodala Iveta Ličmanová.