Navzdory vysokým teplotám se hráči Klasiku dokázali na jihu Čech výborně koncentrovat na první utkání. V něm se dařilo skvěle házejícímu Avendanovi (na snímku) a Frýdečtí se mohli nakonec těšit z výhry 9:1.

Po krátké pauze následoval druhý zápas. V něm si diváci museli na první bod počkat až do čtvrté směny. Definitivní zlom pak přišel v šesté směně, kdy Hluboká stáhla osm bodů. Díky tomu se pak domácí mohli radovat z vysokého vítězství 13:0.

„Jasně se ukázalo, že dvojzápasy nejsou pro nás to nejlepší," řekl při návratu domů chytač Klasiku Jindřich Adamus. „V prvním utkání jsme předvedli výkon týmu, který si věří i na ty nejtěžší soupeře. Perfektní nadhoz, skvělá obrana, dostávali jsme se na mety, prostě skvělé. Zato druhý duel nám vůbec nevyšel. Každopádně tato porážka nás nepoloží, musíme hrát, jak nejlépe umíme, abychom se dostali do první čtyřky a vybojovali si tím extraligovou příslušnost," řekl Adamus.

Nyní si baseballisté Frýdku-Místku užijí delší dovolenou. Další zápasy je čekají až ve druhé polovině července. Poté ale odehrají šestnáct těžkých zápasů s celky z nejvyšší baseballové soutěže. (jab)