Velká cena Hulína v judo přivítala v minulém týdnu přes dvě stovky sportovců v mládežnických kategoriích. Frýdecko-Místecko zde reprezentoval výběr SK Judo Frýdek-Místek pod vedením trenéra Kolouška.

Šestnáct nejmladších benjamínků a mladších žáků patřilo k nejúspěšnějším kolektivům, když předvedli velmi dobré výkony a v silně obsazené soutěži vybojovali sedm zlatých, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. V kategorii dívek do 33 kg s přehledem zvítězila Karolína Kubíčková. V kategorii chlapců do 26 kg vybojovali finále frýdecko-místečtí judisté Filipec a Spilka.

I v ostatních váhových kategoriích se bohužel Kolouškovi svěřenci setkávali a brali si šanci na ještě výraznější umístění. Hlavní trenérka klubu Pavla Pröllová komentovala výsledky svých svěřenců takto: „Úspěch by byl ještě výraznější, kdyby se naši nesetkávali ve stejných váhových kategoriích. Je jen otázkou času, kdy se ve váhách minou. Pokud ti kluci u juda vydrží, bude mít Frýdecko-Místecko skvělý tým, který bude konkurovat těm nejlepším v republice.“

Z dalších výsledků: zlato ještě vybojovali ve svých váhových a věkových kategoriích Ema Sehnalová, Filip Koloušek, Luděk Kubíček, Viktor Sehnal a Simona Gregušová. Stříbro pak získali Adam Andruško a Marek Spilka, bronz si dovezli Matyáš Fusek a David Picka.