Mladí atleti z celé republiky se o uplynulém víkendu poprali v Praze o mistrovské tituly v kategorii žáků a žákyň. Své zastoupení v pražské metropoli měl také atletický oddíl z Frýdku-Místku a nutno říct, že výprava byla velice úspěšná. „Děti nám udělaly velkou radost, jelikož domů přivezly dvě zlaté medaile," radoval se z úspěchu mladých atletů Josef Nejezchleba z frýdecko-místeckého atletického oddílu. Mistrovský titul si v běhu na 1500 metrů překážek vybojoval v čase 4:45,16 minuty Jan Tesarčík. Toho pak na trati 800 metrů doplnila Helena Benčová (2:17,74 min). Na zlata svých oddílových kolegů pak navázali i ostatní frýdečtí atleti. Petra Pavlásková skončila v závodě na 1500 m těsně pod stupni vítězů, jedenáctou příčku na stejné trati vybojovala Julie Rampírová. Osobní rekord si vylepšila v chůzi na 3000 m Monika Čaganová. Republikový šampión Jan Tesarčík se objevil ještě na startu závodu na 3000 m a v osobní rekordu doběhl čtvrtý. Tečku za vydařeným šampionátem pak udělala štafeta děvčat na 4 x 300 m, která doběhla na desátém místě.