Už jen samotná jména jsou velkým lákadlem. Prokopcov, Hadačová, Vacenovská, Štrbíková či hodonínské opory Vachovcová s Matelovou. Diváci na jihu Moravy uvidí opravdu to nejlepší, co současný ping-pong v Česku nabízí. „Z elitní desítky se nakonec nepřihlásili Korbel, Pavelka, Vožický a Hrachová,“ podotýká Richard Brhel z pořádajícího oddílu. Otazník visí nad startem Vachovcové, která zápolila se zraněním. Ráda by se představila alespoň ve čtyřhře po boku Vacenovské. Jenže tím pádem by musela hrát i dvouhru. Nejspíš proto zůstane jen na střídačce.

Atak na elitní pozici hlásí Renáta Štrbíková, která titul obhajuje. Loni přetlačila Hadačovou ve finále. Letos hodlá urvat další úspěch. „Jedu do Hodonína vyhrát, ale vzhledem k Ivetině formě je možné, že se to nepodaří,“ připouští Štrbíková. Pokud se tak skutečně stane, zklamaná podle svých slov nebude. „Vím, že mě favorizují,“ pokračuje opora extraligové Břeclavi. „Rok od roku je to ale těžší. Holkám se daří. Možná z psychického hlediska to bude složité.“

Mezi ženami je podle všeho jasno. Mezi špičkovou trojici se někdo další vklíní jen těžko. Tajenku odkryje samotný turnaj.

Extraligový Frýdlant nad Ostravicí bude mít na šampionátu také své zastoupení. Z týmu SK se představí Nikola Roubalová a Lucie Chlebcová. Z konkurenčního Ferrumu zase Hana Valentová, Veronika Poláková či Libuše Horáková. Republikový šampionát nakonec vynechá bývalá česká reprezentantka Marie Hrachová. „Přiznám se, že už ve dvouhrách nemám takovou motivaci, takže se do Hodonína vydám pouze v roli trenérky.

Nepřihlásila se ani Jana Dobešová, která je hodně vytížená, jelikož je navíc i trenérkou českých juniorek,“ vysvětlila neúčast na republikovém mistrovství Hrachová. Ta mezi největší favoritky považuje Štrbíkovou, Vacenovskou a Hadačovou. „Co se týče našich holek z klubu, tak Niki Roubalová by mohla nahlédnout do 3. kola. Pokud by se Lucka Chlebcová dostala z kvalifikace do druhého kola, bylo by to super. Uvidíme ještě, jak holky dopadnou ve čtyřhře. Tam jsou jejich šance přeci jen větší. Vše ale záleží na losu a také na momentální formě,“ dodala Hrachová.

Šampionát si nenechá ujít ani reprezentační trenér žen Miroslav Cecava. Ten při rozhovoru zářil spokojeností, jelikož ženy ČR porazily v týdnu v Evropské lize tým Ruska 3:0. „Pro účastníky šampionátu to budou náročné dva dny. Akce byla vždy třídenní, ale nyní svaz šetří peníze. Republiky se zúčastní kompletní ženská špička. Velkou šanci na titul má jak Štrbíková, tak i Vacenovská. Možná mohou překvapit Hadačová s Pěnkavovou. Favorizuji ale spíše ty první dvě jmenované,“ myslí si Cecava.

PROGRAM

Pátek 5. 3. 2010
10.00 zahájení kvalifikace mužů
12.00 zahájení kvalifikace žen
16.00 – 17.00 prezentace pro hlavní soutěž mužů i žen
17.45 slavnostní zahájení GRAFOBAL-MCR 2010
18.00 zahájení hlavní soutěže dvouhry mužů
18.40 zahájení hlavní soutěže dvouhry žen

Sobota 6. 3. 2010
10.00 pokračování soutěží
16.00 finále dvouhry mužů a žen, finále čtyřhry mužů a žen, finále smíšené čtyřhry
Vyhlášení medailistů a ukončení šampionátu

KDO SE ŠAMPIONÁTU ÚČASTNÍ

MUŽI
1. Dmitrij Prokopcov (El Niňo Praha), 2. Josef Šimončík (Yport), 3. Marek Čihák (Saint Denis), 4. Jiří Vráblík (Saarbrücken), 5. Richard Výborný (Paiuscato Este), 6. Lubomír Jančařík (Mokré Lazce), 7. Tomáš Konečný (El Niňo Praha), 8. Marek Klásek (Paiuscato Este), 9. Antonín Gavlas (Cus Torino), 10. Martin Olejník (Gorzow)…:125. Tomáš Kratochvíl, 130. Michal Karczamrczyk (oba TŽ Třinec).

ŽENY
1. Iveta Vacenovská (Linz-Froschberg), 2. Dana Hadačová (Hassia Bingen), 3. Renáta Štrbíková (MSK Břeclav), 4. Alena Vachovcová (ČSAD Hodonín), 5. Kateřina Pěnkavová (Linz-Froschberg), 6. Lenka Harabaszová (Polovice), 7. Hana Matelová (ČSAD Hodonín), 8. Ivana Weberová (Marly/Elancourt), 9. Hana Valentová (Ferrum Frýdlant), 10. Miroslava Ságlová (TTC Litoměřice)….15­. Nikola Roubalová (SK Frýdlant), 18. Veronika Poláková, 19. Libuše Horáková (obě Ferrum), 21. Lucie Chlebová (SK).
Mistři ČR 2009: dvouhra mužů – Josef Šimončík, dvouhra žen – Renáta Štrbíková, čtyřhra mužů – Marek Čihák a Petr David, čtyřhra žen – Aneta Kučerová a Dagmar Blašková, smíšená čtyřhra – Jakub Crha a Lenka Harabaszová.