Na karvinské palubovce prohráli výrazně 22:37. Jen první čtvrthodina utkání byla vyrovnaná, pak se domácí začali čím dál více prosazovat a už na konci půle odskočili Frýdeckým na šestibrankový rozdíl. „Připadalo mi to, jako by pro naše hráče skončil kalendářní rok o víkendu v Plzni,“ narážel frýdecko-místecký kouč Jiří Kekrt na fakt, že motivace, nasazení a chuť vyhrát stály na straně Karviné.

Ta zápas kontrolovala a s přehledem vyhrála. „Dobře jsme bránili, fantastický byl opět Nemo (brankář Marjanovič), což rozhodlo. Když dobře bráníme a zachytá nám gólman, tak z těch přechodů do útoku jsme schopni dávat spoustu branek. Klukům naroste sebevědomí a to pak ve výsledku dělá ten velký rozdíl,“ hodnotil utkání trenér Baníku Marek Michalisko.

Jak přiznal, určitou roli uspět zrovna proti Frýdku-Místku hrála i nedávná kontumační porážka, která Baníku odebrala dva body za ligovou výhru právě ve Frýdku-Místku. „Podstatnou roli to hrálo,“ přiznal Michalisko. „Kluci chtěli Frýdku ukázat, že na hřišti jsou pány situace. Ale už samotný fakt, že máte šanci dostat se do boje o domácí pohár, byl motivací. Když se dostanete do semifinále, je trofej už blízko. Na Frýdek jsme byli dobře připraveni, chtěli jsme se loučit s tímto skvělým rokem vítězně, poděkovat fanouškům a zápas jsme si užili,“ pochvaloval si Michalisko.

Kekrt: Karviná na to má

Trenér Frýdku-Místku uznal, že Karviná vyhrála zaslouženě. „Byla lepší a prostě zaslouženě vyhrála,“ zopakoval Jiří Kekrt, který je nejúspěšnějším trenérem v historii Karviné, jelikož s Baníkem získal čtyři mistrovské tituly. Jak se on dívá na snahu klubu dostat se zpět na mety, na kterých jej byli karvinští fanoušci i širší sportovní veřejnost zvyklí vídat?

„Je to vždy individuální. Je to o momentálním dění v klubu, takže pokud jsou podmínky a kvalitní hráči, a pokud ti trénují v takovém objemu, v jakém mají a dostanou za svou práci adekvátní odměnu, pak jednoduše klubům, které tyto podmínky vytvořit nemohou, obrovsky utíkají. Takže podle mě mají v Karviné na to navázat na úspěšnou éru na začátku milénia,“ domnívá se zkušený trenér, který sám součástí úspěšně karvinské éry byl.

Baník Karviná – SKP Pepino Frýdek-Místek 37:22 (18:12)

Sled: 3:1, 6:3, 11:5, 12:8, 16:10, 19:12, 24:16, 32:20. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 2/2:2/2. Vyloučení: 7:7. Diváci: 853.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 3, Monczka 9/1, Růža 1, Piatek 1, Plaček, Chudoba 2/1, Užek 1, Solák 5, Mucha, Nantl, Stojanovič, Zbránek 7, Nedoma 8. Trenér: Michalisko.

Frýdek-Místek: Pyško, Cáb – Stržínek, Petrovský 5, Klaban 1, Gřešek 5, Bureš, Kocich 4/1, Strack 3, Žvak 1, Mazur 1, Mynář, Bosák 2. Trenér: Kekrt.