„Náš úspěch se však nerodil zcela snadno. Kromě běžných starostí s dopravou a ubytováním jsme museli řešit především hráčský kádr, neboť vzhledem k jeho nedostatečně šíři v této věkové kategorii a několika absencím, bylo nutno sáhnout do rezerv z mladší kategorie," řekl trenér týmu Aleš Haladej.

Turnaj se odehrál v liberecké Tipsport Aréně a účastnilo se jej osm týmů rozdělených do dvou skupin, z nichž první dva celky postupovaly do bojů o medaile. „V Liberci jsme byli jediným zástupcem z Moravy a Slezska, což neslo jistou dávku zodpovědnosti. Velkým lákadlem a výhodou turnaje byl fakt, že namísto nadhazovačů se využívalo nadhazovacích strojů, které zajišťují plynulost hry s minimem prostojů," dodal Haladej.

V prvním utkání se Klasik střetl s Indians Kladno a nedal jim příliš mnoho šancí. Celý turnaj je hráče totiž zdobila téměř bezchybná obrana. V útoku si pálkaři na nadhozy vystřelované strojem také rychle zvykli, a tak Frýdecko-Místečtí zvítězili v poměru 13:1. „Poté nás čekal soupeř z nejtěžších, Sparks Mladé Buky. Reprezentanty nabitý tým nás vůbec nešetřil. Navíc se opíral o silné pole, ale především hrozil svou palebnou silou. Nakonec jsme utkání prohráli 7:16," řekl k druhému vystoupení trenér frýdecko-místeckých baseballistů. V posledním střetnutí základní skupiny s Kotlářkou Praha se tedy rozhodovalo o druhém postupujícím, který doprovodí Mladé Buky do semifinále. Do utkání Frýdečtí vlétli na pálce a získaný náskok jejich výborné pole ubránilo až do konce, a tak se po vítězství 8:2 mohli Haladejovi svěřenci radovat z postupu mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

„V semifinále jsme narazili na vítěze druhé skupiny, domácí Patriots Liberec. Kluci byli nabuzeni předchozím úspěchem a na soupeře nastoupili bez respektu. Brzy se ujali vedení, které i nadále navyšovali. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 12:5," radoval se z jistoty medaile trenér frýdeckých mladíků.

Finále s Mladými Buky se neslo v podobné vlně, jako jejich vzájemné střetnutí ze základní skupiny. „Palebná síla soupeře byla natolik drtivá, že si naše obrana nevěděla někdy rady. Sice kluci počáteční náskok soupeře stahovali, nakonec jsme před nimi museli sklonit opět hlavu a smířit se s porážkou 5:15," dodal Haladej. „I druhé místo je důvod k hrdosti. Hráči svými kvalitními výkony zanechali nejen v nás, trenérech, ale i v divácích, velice dobrý dojem. Nutno uznat, že tým z Mladých Buků byl přeci jen nad naše síly a zcela zaslouženě turnaj vyhrál, neboť se na turnaji prezentoval jednoznačně nejlepším baseballem," hodnotil liberecké vystoupení trenér Aleš Haladej.

Konečné pořadí turnaje: 1. Sparks Mladé Buky, 2. Klasik Frýdek-Místek, 3. Patriots Liberec, 4. Hluboká nad Vltavou, 5. Kotlářka Praha, 6. Eagles Praha, 7. SaBaT Praha, 8. Indians Kladno.

Sestava Klasik Frýdek-Místek: Michal Andraško, Vojtěch Gebauer, Matyáš Kozel, Lukáš Kubíček, Vojtěch Pavelka, Martin Pernička, Marek Prymus, Matyáš Straka, Michal Špaček, Tomáš Volný. (hal)