TALENT PLZEŇ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 33:32 (16:14)

Extraligový kolotoč se házenkářům pomalu blíží ke konci. Frýdečtí hráči o uplynulém víkendu prohráli na palubovce plzeňského Talentu, nyní je čekají již jen dva mistrovské duely. V neděli 20. května se od 17 hodin rozloučí se svými fanoušky v domácím střetnutí s Hranicemi, sezonu pak svěřenci Jiřího Kekrta zakončí v Třeboni.

Samotný duel v Plzni měl z počátku vyrovnaný průběh. Domácí pak ale v polovině prvního poločasu dokázali odskočit na pětibrankový rozdíl (16:11). Ještě před přestávkou frýdečtí hráči zabrali a díky brankám Dyby s Kichnerem to bylo 16:14.

Po změně stran se ve vedení průběžně střídala obě mužstva. Frýdek byl dokonce v tříbrankovém trháku (23:26). Západočechům se v závěru podařilo utkání opět vyrovnat, takže duel předpovídal dramatickou koncovku. Když už to vypadalo na dělbu bodů, vyrobili hostující hráči chybu v rozehrávce, kterou následně potrestal z rychlého protiútoku Škvařil.

Nejvíce branek Plzně: Škvařil 10, Kust 6, Bečvář 5/2, Vinkelhöfer 5. Rozhodčí: Větrovský - Zych, vyloučení: 4:3, sedmičky: 4/3 – 5/4, diváci: 70.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško – Petrovský 5, O. Meca 3, Klaban 1, R. Meca 4, Mynář, Petřík, Kichner 2, Unger 5, Dyba 11/4, Vacula, Hes 1, Holbein. Trenér: Jiří Kekrt.