Hodně náročný byl už první okruh, kdy závodníci dobíhali do depa prokřehlí, někteří měli rampouchy na fousech. Po druhém kole už byli pořadatelé nuceni přistoupit k přísným bezpečnostním opatřením, protože docházelo k omrzlinám, zejména nosů a prstů.

V sedm hodin večer (po devíti hodinách závodu) odstoupilo třicet závodníků. O půlnoci už jich bylo 65. Závod nedokončil ani leader závodu Libor Uher, který měl po půl desáté večer v nohách šest výstupů na Lysou hrou, ale měl také dýchací potíže. Po zvážení ze závodu odstoupil. V noci ze soboty na neděli se již počasí umoudřilo. Teploty se pohybovaly kolem mínus osmnácti stupni Celsia a přestal foukat nárazový vítr, což unaveným závodníků alespoň trochu ulehčilo výstupy na vrchol. Závodníci i pořadatelé načerpali hned po ránu energii z jasné oblohy a slunce, která v kontrastu s ojíněnými stromy vytvářela pohodovou atmosféru.

Republikovým šampionem se nakonec stal Jan Zemaník se třinácti výstupy na Lysou horu, což byl stejný počet, jako dosáhl vítěz v minulém roce. Zemaník byl však letos o čtyři minuty rychlejší. Mistryní České republiky v extrémním závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře je Linda Beniačová ze Slovenska, která na Lysou horu vystoupala celkem desetkrát. Klára Rampírová, loňská vítězka, zvládla stejný počet okruhů, ale byla o hodinu pomalejší.

Celkem pořadatelé dekorovali 120 závodníků. Nejstarším závodníkem byl 70 letý Miroslav Pavelek, který zvládl čtyři výstupy. Nejrychlejší kolo zvládl tým Nezaprší a nezaprší z Rychnova nad Kněžnou, a to za 1:15:45 hodin. Dodejme jen, že závodníci během čtyřiadvaceti hodin absolvovali dohromady 4 247 výstupů na Lysou horu a nastoupali 3 227 720 výškových metrů.

Tým LH24. Zleva Rampírová K., Beniačová L., Bergerová L.

Výsledky – dvojice: 1. Adam Ondruch, Oldřich Kokošek (X-Trail Orlová/Supshop.cz) 15 okruhů, 2. Martin Klícha, Václav Král (Nezaprší a nezaprší) 15×, 3. Edvard Rajnoch, Dušan Lichý (Splašeni Goroli) 14×. Jednotlivci – muži: 1. Jan Zemaník (Salomon-Suunto) 13×, 2. Zbyněk Cypra (Adidas outdoor team 1) 12×, 3. Libor Trtek (FSpS MU Brno) 12×, 4. Stanislav Najvert (JulboWay One) 12×, 5. Marek Causidis (FMmetal.cz) 12×, 6. Tomáš Petreček (Salomon-Suunto/OpavaNet) 12×. Jednotlivci – ženy: 1. Linda Beniačová (za Martinku) 10×, 2. Klára Rampírová (adidas Outdoor Team 2) 10×, 3. Laura Bergerová (X-Trail Orlová) 8×, 4. Kristýna Hájková (SK Babice) 8×, 5. Kristýna Skupieňová (Rocktechnik TT) 8×, 6. Kateřina Štáková (Černé plíce) 8×.