Na 3,5 km trati se hodnotila nejen rychlost běhu, ale i znalosti ze zdravovědy, poznávaní stromů, květin a zvířat, práce s buzolou a mapou, tábornické dovednosti, fouknutí na cíl, součinnost hlídky a další. Starší žactvo a dorost měly pak část trati podle azimutu.

V silné konkurenci deseti krajů závodníci z našeho okresu zabojovali. „Pět kategorií z celkových osmi jsme vyhráli a stali se držiteli putovního poháru pro absolutního vítěze. Letošní soutěž byla opravdu vyrovnaná a rozdíly mezi jednotlivými hlídkami byly jen pár vteřin. Například v mladších žákyních byl mezi druhým a jedenáctým místem rozdíl necelých dvou minut. Chtěla bych poděkovat nejen medailistům, ale všem závodníkům, protože každý získaný bod se počítal. K celkovému triumfu tak přispěl opravdu každý. Díky patří samozřejmě všem trenérům a vedoucím za jejich obětavou práci a také organizátorům a rozhodčím," chválila všechny Martina Mertová, předsedkyně MsKASPV.

Výsledky mladší žákyně II: 1. Eliška Kubalová a Kateřina Žváková (TJ Palkovice). Starší žákyně III: 5. Natálie Laura Mynářová a Eliška Majerková. Dorostenky: 1. Julie Poláchová a Markéta Vyroubalová, 2. Anna Marie Holušová a Lucie Řezníčková. Mladší žáci II: 4. Jan Knapek a Michal Majerek. Starší žáci III: 4. Jakub Svítil a Vojtěch Mráz. Starší žáci IV: 1. Tomáš Jurek a Jan Majer. Dorostenci: 1. Robert Polách a Kryštof Střalka, 4. Michal Jurek a Miroslav Tichavský (všichni TJ Kunčice p. O.). (red)