O tom, že svěřenci trenérů Jiřího Juříka a Marka Malíka tuto část soutěže vyhrají, není pochyb (Frýdečtí mají nyní na druhý Vsetín náskok osmnácti bodů, pozn. red.). V posledním vystoupení si Juříkovic družina smlsla na týmu z Moravských Budějovic. „Chtěli jsme zápas zvládnout na výbornou, hlavně hrát svou hru a nestarat se o to, co udělají Budějovice. Když jsme hráli naposledy u nich, tak nás trošku překvapili. Hráli parádní hokej. I proto jsme jim chtěli tu porážku, kterou nám uštědřili, vrátit," svěřil se po utkání domácí kouč Marek Malík.

Lídr skupiny Východ nakonec svého soupeře jasně přehrál, hosté nepříznivý vývoj korigovali dvěma brankami prakticky až v závěru střetnutí. Hattrickem se navíc blýskl frýdecký kanonýr Vladimír Luka, který tak má na svém kontě již 53 kanadských bodů za 29 branek a 24 asistencí. „Vyhráli jsme vysoko, ale prosadit se bývá v této části soutěže čím dál náročnější. Ty týmy se na vás připravují velice svědomitě. My jsme naopak za to strašně rádi a kvitujeme to. Prostě si někdy vypracujeme těch příležitostí více, jindy méně. Tentokráte nám to tam padalo, ale bylo to i tím, že se kluci do branky cpali. Snažili jsme se být v zakončení aktivní. V minulých zápasech chybělo možná i to štěstíčko," narážel na uplynulou střeleckou bilanci Frýdeckých trenér Malík. Ten pak naznačil, že žádné nahánění bodového rekordu není na pořadu dne. „Vím, že máme na svém kontě třiadevadesát bodů, ale my body vůbec neřešíme. Chceme hrát stále naší hru a hlavně se dobře připravit na závěr sezony. Ten je pro nás důležitý," dodal Marek Malík.

K dalšímu zápasu zajíždí frýdecko-místečtí hokejisté na led do Opavy. Duel se Slezany se hraje v sobotu 23. ledna od 17 hodin.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Branky: 16. Piecha (Foltýn, M. Kovařčík), 18. Luka (O. Kovařčík), 28. Luka (Káňa, O. Kovařčík), 40. Franek (M. Kovařčík, Chmielewski), 44. Luka (Piecha, Adámek), 47. M. Kovařčík (Chmielowski, Kowalczyk), 51. Sonnek (Schwarz) – 29. Paták (Mikeš), 56. Pěška (Mikeš, Paták), 60. Matějka (Pěška, Paták). Rozhodčí: Šutara – Ganger, Konvička. Vyloučení: 7:12, využití: 3:0, oslabení: 1:0. Diváci: 1420.

Frýdek-Místek: Daneček – Kowalczyk, Jeník, Dresler, Foltýn, Krutil, Adámek – Luka, Káňa, O. Kovařčík – Samiec, Piecha, Chmielewski – Sonnek, Jaroš, Schwarz – Franek, M. Kovařčík, Meidl – Růžička. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.