Na místě současného stánku vyroste nový stadion, na kterém bude mimo jiné hrát svá mistrovská utkání prvoligový fotbalový klub Baník Ostrava, jenž se do Vítkovic přestěhuje z Bazalů. Vyvstaly proto dvě otázky. Kde se bude konat Zlatá tretra a zda nový stadion bude vyhovující pro atletiku, tedy s běžeckou dráhou.

„Tretra se v Ostravě neuskuteční jen v roce 2010, kdy se přestěhuje do Třince. Tam nás přivítají velmi vřele,“ řekl majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek. O rok později už se mítink bude konat znovu v Ostravě-Vítkovicích. „Bude na novém stadionu a honosnější. V roce 2011 se na novém stadionu navíc uskuteční ME třiadvacetiletých v lehké atletice, proto bude i s atletickou dráhou. Nový stadion bude pro Ostravu obrovským přínosem,“ doplnil náměstek ostravského primátora Zdeněk Trejbal.

Podle něj byla i varianta vybudovat atletickou dráhu na opačné straně hlavní tribuny, ale ta byla brzy zamítnuta. „Ztratili bychom tak zahřívací prostory a stadion by se stal pro atletické závody nevyhovující. Ve světě je spousta stadionů s atletickou dráhou a nevidím důvod, proč by to mělo být v Ostravě jinak. Ostrava není tak velké město, aby si mohla dovolit dva velké stadiony,“ uzavřel Trejbal.

(tom)